-10.7 C
Ankara
Salı, Ocak 19, 2021

bağışıklık

Çocuk beslenmesinde propolis ve arı sütü çok önemli

Uzmanlar, arıların yavru arıları beslemek için kendi vücutlarından salgıladığı değerli bir ürün olan arı sütü ve doğada en güçlü antioksidan olarak bilinen propolisin, çocuk sağlığı ve beslenmesinde önemli bir yere sahip olduğunu belirtiyor.

Devam sütü önemli!

Çocuk Gastroenteroloji Hepatoloji ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Vildan Ertekin, büyümekte olan çocukların vitamin ve mineral ihtiyaçlarının arttığını, bu nedenle beslenmelerinin zenginleştirilmiş devam sütleriyle desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Koronavirüse karşı bağışıklığımızı kuvvetlendirmek için nasıl beslenelim?

Koronavirüs hepimizin hayatını çok etkiledi ve etkilemeye de devam ediyor. Vaka sayıları ve ölüm sayısının artmasıyla herkese endişe yaratıyor. Koronavirüse yakalanma riskimiz de şu günlerde çok yüksek görünüyor.

Vücut direncinizi artıracak çorba tarifleri

Bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı 5 kış çorbası!

Fazlası sağlık sorunlarına davetiye çıkarıyor

Yakın zamanda yapılan bir çalışma, yeterli D vitamini seviyesine sahip olan COVID-19 ile hastaneye yatırılan hastaların olumsuz sonuçlar ve ölüm riskinin azaldığını gösteriyor. Fakat bu vitaminin bilinçsiz şekilde kullanımı birçok sağlık sorununa davetiye çıkarıyor.

BEE’O Propolis’ten bir inovasyon örneği

BEE’O Propolis’in, eczanelerde satışa sunduğu yenilikçi ürünü BEE’O UP Propolisli Şurup, propolis, portakal suyu ve ham baldan oluşan formülüyle çocukların favori lezzeti olmaya aday.

Aşılar hakkında doğru bilinen 8 yanlış

Ülkemizde 13 adet çocukluk hastalığına karşı rutin bağışıklama ve ayrıca isteğe bağlı olarak menenjit ve rotavirüs aşıları uygulanıyor. Ancak aşılar hakkında yanlış bilinen pek çok şey var; tabii, bir de aşı karşıtlığı…

Arı sütünden gelen mucize

Bağışıklık sisteminin performansını yükselten arı sütü aynı zamanda hücre yenileyici özelliği ile yaşlanmayı da geciktiriyor. Cilt ve saç sağlığına da birebir iyi gelen arı sütü aynı zamanda üreme sisteminde de olumlu etkiler yaratıyor.

Pandemide turşunun gücünden faydalanın!

Bir yandan Covid-19 enfeksiyonu, bir yandan mevsimsel hastalıklar derken bağışıklık sisteminin güçlü olması her zamankinden çok daha önemli. Turşu ise lezzetli olduğu kadar bağışıklığı güçlendirmeye katkı sağlamasıyla da öne çıkan besinler arasında yer alıyor.

Bilinçsiz antibiyotik kullanmanın 5 önemli zararı!

“Antibiyotiklerin mutlaka hekim kontrolünde kullanılması gerekir, aksi takdirde çok ciddi zararlar verebilir” diyen Prof. Dr. Hacer Kuzu Okur, bilinçsiz antibiyotik kullanımının 5 önemli zararını anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.
- Advertisement -

Latest News

Koronavirüs ve Beslenme

Tavuk suyu çorba, kelle paça, avokado, zerdeçal ve diğerleri… Virüse karşı ne kadar etkililer?
- Advertisement -