13.6 C
Ankara
Çarşamba, Eylül 22, 2021

bağışıklık

Bağışıklığı güçlendirmede kefir mucizesi

Doç. Dr. Tuğba Kök Taş, içeriğindeki yoğun mikroorganizmalar ve probiyotik özelliğiyle kefirin, bağırsak sistemini düzenlediğine ve bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı olduğuna dikkat çekti.

Ecz. Ayşen Dincer: “Tükettiğimiz gıdalar vitamin alımı için yeterli değil”

Ecz. Ayşen Dincer: “Tükettiğimiz gıdalar vitamin alımı için yeterli değil”

Bağışıklığınızı güçlü tutmak için C vitamini

Eczacı Ayşen Dincer, C vitamini eksikliğinin, kişilerde; yorgunluktan eklem ağrılarına, diş eti kanamasından yaraların geç iyileşmesine kadar birçok sorun doğurduğunu belirtiyor.

Verimsiz uyku bağışıklığı da düşürüyor!

Kronik uykusuzluk, yaşam kalitesini ve bağışıklığı bozmasının yanı sıra yaşamı tehdit eden bazı hastalıklara da zemin hazırlıyor aynı zamanda yaşam süresini de etkiliyor.

Dikkat! Bağışıklık bağırsaklarda başlıyor!

Yüzyılın salgın hastalığı Covid-19 enfeksiyonuna karşı güçlü bir bağışıklık sistemi olmazsa olmazlar arasında yer alırken, bağışıklığın bağırsaklarımızda başladığını biliyor muydunuz?

COVID-19 dönemi beslenme ve gıda takviyesi araştırmasından çarpıcı sonuçlar çıktı

Pandemi döneminde en çok D ve C vitamini kullandık, sosyal medyada diyetisyen takip etmeye başladık, spor aplikasyonlarını hayatımıza soktuk.

Çocuk beslenmesinde propolis ve arı sütü çok önemli

Uzmanlar, arıların yavru arıları beslemek için kendi vücutlarından salgıladığı değerli bir ürün olan arı sütü ve doğada en güçlü antioksidan olarak bilinen propolisin, çocuk sağlığı ve beslenmesinde önemli bir yere sahip olduğunu belirtiyor.

Devam sütü önemli!

Çocuk Gastroenteroloji Hepatoloji ve Beslenme Uzmanı Prof. Dr. Vildan Ertekin, büyümekte olan çocukların vitamin ve mineral ihtiyaçlarının arttığını, bu nedenle beslenmelerinin zenginleştirilmiş devam sütleriyle desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Koronavirüse karşı bağışıklığımızı kuvvetlendirmek için nasıl beslenelim?

Koronavirüs hepimizin hayatını çok etkiledi ve etkilemeye de devam ediyor. Vaka sayıları ve ölüm sayısının artmasıyla herkese endişe yaratıyor. Koronavirüse yakalanma riskimiz de şu günlerde çok yüksek görünüyor.

Vücut direncinizi artıracak çorba tarifleri

Bağışıklığı güçlendirmeye yardımcı 5 kış çorbası!
- Advertisement -spot_img

Latest News

Elveda…

Yaşam İçin Gıda Haber Sitesinin Kurucusu, Genel Yayın Yönetmeni Sayın Metin Ertunç 20 Mayıs 2021 tarihinde geçirdiği kalp krizi...
- Advertisement -spot_img