0.3 C
Ankara
Pazar, Ocak 24, 2021

bağış

Garanti BBVA’dan sağlık çalışanlarına 10 milyon liralık fon

Garanti BBVA, Koronavirüs salgınına karşı verilen amansız mücadelede hastanelere destek olmak ve sağlık çalışanlarının acil ihtiyaçlarını karşılamak üzere 10 milyon TL Fon ayırdığını duyurdu.

Anadolu Efes’ten Ahbap Derneği’ne 1 milyon TL’lik kaynak

Anadolu Efes, Türkiye'deki COVID-19 salgını nedeniyle hizmet veremeyen eğlence ve yeme içme sektöründeki iş ortaklarının çalışanlarının yanında olmak için 1 milyon TL’lik kaynak ayırdığını duyurdu. Şirket, ihtiyaç sahibi sektör emekçilerinin belirlenmesi ve desteklerin en doğru kişilere ulaştırılması için sanatçı Haluk Levent'in kurucusu olduğu Ahbap Derneği ile iş birliği yapıyor.

Balıkçılık av sezonu başlıyor

Balıkçılar için 2017-2018 av sezonu, 1 Eylül’de açılıyor. Yeni av sezonu dolayısıyla bir açıklama yayınlayan Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, "Balıkçılarımız, dört buçuk aylık bir aradan sonra yarın 1 Eylül’de, “Vira Bismillah” diyecekler. Başlayacak olan yeni av sezonunun balıkçılarımıza hayırlı ve bereketli olmasını temenni ediyorum.” dedi.

Balıkçı gemileri BAGİS ile izlenecek

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, balıkçı gemilerinin denizlerdeki avcılık faaliyetlerinin izlenmesi ve av faaliyetlerine ilişkin verilerin kayıt altına alınması amacıyla Balıkçı Gemilerini İzleme Sistemini (BAGİS) hayata geçiriyor. Uygulama kapsamında 28 kıyı ilinde bin 350 balıkçı gemisine BAGİS cihazları takılmaya başlandı.

Alışverişte para üstünü, bağışa çeviren sosyal girişim

Sabancı Vakfı’nın toplumsal sorunlara çözüm üreten “sıra dışı kişilerin olağanüstü öykülerini” anlattığı Fark Yaratanlar programı, yedinci sezonuyla devam ediyor. Yedinci sezonun yedinci Fark Yaratan’ı, sivil toplum kuruluşlarını daha görünür hale getirmek ve insanlara kolay bir bağış deneyimi yaşatmak hedefinden...
- Advertisement -

Latest News

Ormanları arsa ofisine dönüştüren yönetmelik yürürlükten kaldırılmalı!

Kırsal Çevre ve Ormancılık Sorunları Araştırma Derneği, ormanlık alanları orman vasfından çıkaran 7 Ocak 2021 tarihli yönetmeliğin yürürlükten kaldırılması çağrısında bulundu. Dernekten yapılan açıklamada, “Bu yönetmelikle ormanlar; deyim yerindeyse Çevre ve Şehircilik Bakanlığının arsa ofisine dönüşmektedir.” ifadelerine yer verildi.
- Advertisement -