Ayça Erkol - Kubilay Destegüloğlu

360° Pet Mutluluğu projesi çerçevesinde Nestlé Purina hayvan beslenmesi, Boehringer Ingelheim ise koruma ve tedaviye yönelik uygulamalar konusundaki tecrübelerini veteriner hekimlerin hizmetine sunacak.

Nestlé’nin evcil hayvan ürünleri markası Nestlé Purina PetCare, koruma ve tedaviye yönelik uygulamalar konusunda öncü Boehringer Ingelheim ile önemli bir iş birliğine imza attı. 360° Pet Mutluluğu adını taşıyan projenin duyurusu, 12 Nisan Cuma günü Klivet (Klinisyen Veteriner Hekimler Derneği) Uluslararası 7. Bahar Sempozyumu’nda Nestlé Petcare Genel Müdürü Ayça Erkol ve Boehringer Ingelheim Türkiye Hayvan Sağlığı Ülke Müdürü Kubilay Destegüloğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi.

360° Pet Mutluluğu projesi, Nestlé Purina PetCare ve Boehringer Ingelheim’ın evcil hayvanların yaşamlarının ilk dönemlerinden itibaren ihtiyaç duydukları özel beslenme programları, koruyucu ve tedavi edici uygulamalarını tek çatı altında toplayarak veteriner hekimlerin hizmetine sunuyor. Proje çerçevesinde öncelikle veteriner hekimlerin ihtiyaçları doğrultusunda bilgi paylaşımına odaklanılacak.

İş birliğine ilişkin konuşan Nestlé Petcare Genel Müdürü Ayça Erkol, “Nestlé Purina PetCare olarak sürekli kendimizi geliştirerek hayvan dostlarımız için daha sağlıklı ve besleyici ürünler sunuyoruz. Onların daha iyi ve doğru beslenmesi için gereken çözümleri üretiyoruz. Yıllardır bu alandaki tecrübemizi mümkün olduğunca hem sektörün, hem veteriner hekimlerin hem de hayvan dostlarının hizmetine sunmaya çalışıyoruz. 360° Pet Mutluluğu projesi ile çalışmalarımızı bir adım öteye taşıyor, hayvan koruma ve tedaviye yönelik uygulamalar konusunda sektörün lider şirketlerinden Boehringer Ingelheim ile güçlerimizi birleştirerek daha fazla fayda sağlamayı hedefliyoruz. İş birliğimizi sadece veteriner hekimlerle paylaşımla sınırlı tutmayacak, kongre ve bilimsel seminerlerde aktif olarak yer alarak uzmanlığımızı daha çok kişiye ulaştıracağız” dedi.

Boehringer Ingelheim Hayvan Sağlığı Ülke Müdürü Kubilay Destegüloğlu ise projeyle ilgili şunları söyledi: “Hayvan sağlığı alanında koruyucu ve tedaviye yönelik uygulamalarda öncü bir şirket olarak, yenilikçi ve yüksek kaliteli ürünlerimizi veteriner hekimlerimizin kullanımına sunarken, hayvan dostlarımızın yaşam kalitesini artırmaya odaklanıyoruz. Bugün, geliştirdiği seçkin, yenilikçi, besleyici ve sağlıklı evcil hayvan ürünleriyle alanında uzman Nestle Purina ile uzun soluklu bir iş birliğine başlamanın ve bu değerli markayla güçlerimizi birleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Sektörde bir ilk olma özelliğini taşıyan “360° Pet Mutluluğu” projemizle, veteriner hekim ve pet sahiplerinin istek ve beklentilerine odaklanacak, en yakın dostlarımızın hayatına değer katacağız.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz