Siz de evinizden Harvard’lı olabilirsiniz!

0
965

Harvard Business School, yeni eğitim metodu ile sınıf ortamını dünyanın her yerinden ulaşılabilir online bir platforma taşıdı.

Harvard Business School, vaka çalışması metodunu sınıf ortamından online ortama taşıdı. Harvard Business School Dekanı Nitin Nohria, okulun geliştirdiği HBX eğitim sisteminin “ Dünyada Fark Yaratan Liderler Yetiştirmek” misyonunu bir adım ileriye taşıyacağını vurguluyor. HBX bünyesinde HBX Live platformunun yanı sıra HBX CORe ve Courses olmak üzere 2 farklı program bulunuyor.

HBX CORe (Credential of Readiness) ile yönetim ve iş dünyasına ait temel konuları farklı bir perspektif ile öğrenmek isteyen ya da kariyerlerinde hızla ilerlemek isteyen lisans öğrencileri ve yeni mezunlar, İş Analitiği (Business Analytics), Yöneticiler için Ekonomi (Economics for Managers) ve Finansal Muhasebe (Financial Accounting) derslerinden oluşan üç derslik programı alabilecekler. HBX CORe, program başlangıç tarihine bağlı olarak 8 ila 18 hafta sürüyor. Online programlarda tamamlanma oranları oldukça düşükken HBX CORe’da tamamlanma oranı ise %85.

HBX ayrıca, inovasyon konusunda dünyanın önde gelen düşünürü Clayton Christensen’in geliştirdiği Yıkıcı İnovasyon dersini de sunuyor. Disruptive Strategy şirket stratejilerini tasarlama ve uygulamadan sorumlu üst düzey yöneticilerin katılabildiği beş modüllük bir program. Aynı zamanda HBS profesörleri, HBX için yeni dersler yaratmak üzere çalışmalarına devam ediyor.

HBX Live ise 60 ekran ile çalışan sanal bir sınıf. Sistem, katılımcılara gerçek sınıf atmosferini tam olarak yaşatırken, programa katılan 60 öğrenci, geleneksel bir vaka çalışmasının dinamiklerini koruyan bir ortamda profesör ve diğer katılımcıları görebiliyor ve etkileşim içerisine girebiliyor. HBS Live, Harvard Business School’un dünyaca ünlü vaka çalışmasıyla eğitim yöntemini öğrencilere mekân dezavantajını ortadan kaldırarak sunuyor. Yeni uygulanmaya başlayan bu eğitim yöntemi hem heyecan uyandıran hem de ilham verici bir öğrenme ve öğretme yaklaşımını benimsiyor. Sistem, güçlü bir deneyim yaşatmak için öğrencilerin deneyimlerini paylaşmasını, hatalarından ders almasını ve aktif olarak derse katılmasını sağlıyor.

1449830262_Ettore_Leale_Esel___ekin_Kaan_OkurerSpencer Stuart Ülke Müdürü Kaan Okurer, “HBX bizi de çok heyecanlandırdı, çünkü Harvard Business School’un sunduğu bu yeni platform Spencer Stuart Türkiye ekosistemindeki İnsan Kaynakları Direktörlerine ve Genel Müdürlere benzeri olmayan bir eğitim fırsatı sunuyor. HBX platformunu özel kılan ise geleneksel öğrenme deneyiminin tüm unsurlarının online ortamda sunulması” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın