İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA), bu yıl ikinci kez düzenlediği ‘PRİDA İletişim Ödülleri’ 23 Ocak Çarşamba akşamı düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi. Toplamda 32 ödülün verildiği törende başarılı iletişim çalışmalarına 20 dalda ödül verilirken, 3 kategoride Büyük Ödül verildi.

İletişim danışmanlığı sektöründeki şirketleri temsil eden İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği’nin (İDA) bu yıl ikincisini organize ettiği PRİDA İletişim Ödülleri 23 Ocak Çarşamba akşamı Raffles Hotel’de düzenlenen törenle sahiplerini buldu.Ajans temsilcilerinin, iş dünyası ve sektör derneklerinden profesyonellerin ve akademisyenlerin katıldığı törende başarılı iletişim çalışmaları ‘Stratejik İletişim’, ‘Pazarlama İletişimi’, ‘Dijital ve Sosyal Medya’, ‘Özel Ödüller’ başlıkları altında 20 dalda ödüllendirilirken ayrıca üç projeye Büyük Ödül verildi. Törende ayrıca ajansların ve markaların işbirlikleri ile iletişim emektarlarına da ödülleri takdim edildi.

İDA Yönetim Kurulu Başkanı Esra Şengülen Ünsür

Bu yıl 150’den fazla başvuru yapılan PRİDA İletişim Ödülleri töreninde konuşan İDA Yönetim Kurulu Başkanı Esra Şengülen Ünsür; “Biz iletişimciler, bir çeşit trendsetter’ız. Gelecekte ne elde etmek istiyorsak, bugün onun iletişimini yaparız. Bugün önceliklediğimiz konular, aslında geleceğin konularıdır. Biz markaların, kurumların, hatta siyasetçilerin önüne bugünden getiririz. Bizi dinleyenler, bizimle yürüyenler öncü olurlar. Bu akşam pek çok önemli kategoride projeleri Pridalandıracağız. Ancak Özel Ödüller kategorisi tam da bahsettiğim başlıkları, yani gelecekte elde etmek istediğimiz noktaları yansıtıyor. Topluma Değer Katan Projeler, Çocuklara Umut Dağıtan Kampanyalar, İletişimde Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Ödülü ve Sürdürülebilirlik Fikirleri; bugünden geleceği şekillendirmeye çalıştığımız projelerimizi işaret ediyor. Biz iletişimcilerin heybesindeki ana konuları oluşturuyor. Hepimiz, büyük bir ekosisteme hatırı sayılır bir etki bırakabiliriz. Ve biliyoruz ki, küçükler büyükleri takip eder. Bu da etkiyi katlayacak bir adım olacaktır.” dedi.

Üç dalda büyük ödül

PRİDA İletişim Ödülleri’nde başvurdukları bölümde en yüksek puanı alan projelere Büyük Ödül verildi. Stratejik İletişim Büyük Ödülü ‘İZEV Hayvanlar ve Biz’ projesiyle Lobby İletişim Danışmanlığı’na, Pazarlama İletişimi Büyük Ödülü ‘23 Nisan’ın Kutlu Olsun Barış Abi’ projesiyle Pure New Media’ya, Dijital ve Sosyal Medya Büyük Ödülü ise ‘Kalbi Sanat İçin Atanlar’ projesiyle Taze Fikir’e verildi. ‘Kalbi Sanat İçin Atanlar’ projesi ayrıca ‘Ezber Bozan Proje’ ödülüne de hak kazandı.

Törende ‘Sürdürülebilir Başarı Ödülleri’ başlığı altında 3 marka ve ajans 10 yıldan uzun süren kurumsal ve proje işbirliklerini ödülle taçlandırdı.

İletişim emektarları unutulmadı

Ödül töreninde “İletişim Emektarları” başlığı altında sektörün usta isimleri ve uzun süreli çalışanları da onurlandırıldı. İletişim sektöründe 20 yıldan daha uzun süre bulunarak çalışmalarıyla hem sektöre katkı sağlamış hem de sonraki kuşaklara yol göstericilik yapmış 7 isim; Arzu Çekirge Paksoy, Bike İmre Anut, Ender Gören, Meral Saçkan, Neşe Banu Akarsu ve Özlem Süngü Tilki “Sektöre Gönül Veren Usta” ödülüne layık görüldü.

Ayrıca 10 yıl üzerinde sektörde görev yapan Bahar Yaşlı Kaya, Emre Çubuk, Onur Anbarcı, Tuba Pınar, Volkan Bakaç ve Yasemin Edige Öztunç’a “İstikrar Örneği İletişim Emektarı” olarak onurlandırıldı.

PRİDA İletişim Ödülleri 2019, GoDaddy, Faselis, Bahçeşehir Üniversitesi ve Excel İletişim ve Algı Yönetimi’nin katkıları ile gerçekleştirildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz