Ankara’daki terör saldırısı, genç meslektaşımızı aramızdan aldı

1049

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesine bağlı Web Tarım TV’de görev yapan muhabir Gülşen Yıldız, Ankara’da meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybetti.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı servis aracı ile iş çıkışı evine dönen Gülşen Yıldız, İnönü Bulvarı’nı Dikmen Caddesi’ne bağlayan Merasim Sokak’ta, askeri servis araçlarının geçişi sırasında meydana gelen bombalı saldırıda boynundan ve başından ağır yaralandı. Daha sonra ambulansla hastaneye kaldırılan Web Tarım TV muhabiri Yıldız, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Sabah saatlerinde Yıldız’ın cenazesi çalıştığı kuruma getirilerek Bakanlık Müsteşarı Nusret Yazıcı, Müsteşar Yardımcısı Nihat Pakdil, TOÇ-BİR SEN Başkanı Günay Kaya ile Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanı Halil İbrahim Gül ve çalışma arkadaşlarının katıldığı törenle Kahramanmaraş’a uğurlandı.

Çalışma arkadaşları ve yöneticilerin gözyaşlarıyla memleketi Elbistan’a uğurlanan Yıldız, henüz 33 yaşında ve bekardı. Hain terör saldırısı ile aramızdan ayrılan Gülşen Yıldız yaklaşık 4 yıldır bakanlık Web Tarım TV’de muhabir olarak çalışıyordu. Arkadaşları arasında güler yüzü ve pozitif enerjisi ile tanınan Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu Yıldız aynı üniversitede yüksek lisans da yapmıştı.

Gülşen Yıldız
Gülşen Yıldız

Bakan Çelik’ten başsağlığı mesajı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, dünkü terör saldırısında hayatını kaybeden, Bakanlığımızın Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Muhabiri Gülşen Yıldız için aşağıdaki açıklamayı yaptı:

“Ankara’nın merkezinde gerçekleştirilen bombalı saldırı, Bakanlığımız Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi’nde muhabir olarak görev yapan 33 yaşındaki Gülşen Yıldız’ı hayattan kopardı.

İnönü Bulvarı yakınında dün akşam saatlerinde askeri servis araçlarının geçişi sırasında gerçekleştirilen terör saldırısı, Web Tarım TV çalışanımız Gülşen Yıldız’ı, evine gitmek üzere bindiği servis aracında yakaladı.

Terör saldırısının hemen ardından yaralı olarak ambulansla hastaneye kaldırılan evladımız, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Bakanlığımızın Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi’nde 4 yıldır muhabir olarak görev yapan kardeşimiz, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunuydu.

Değerli çalışanımız Gülşen Yıldız için bugün, çalıştığı Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi’nde bir tören düzenlendi.

Törende mesai arkadaşları Gülşen için dua ederek, gözyaşları döktü.

Evladımızın cenazesi, törenin ardından memleketi Elbistan’a gönderildi.

Vefatıyla hepimizi üzüntüye boğan Gülşen Yıldız’a ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyor; başta aileleri olmak üzere yakınlarının acılarını yürekten paylaşıyorum. Mekânları cennet olsun…”​​

Biz de Yaşam İçin Gıda ailesi olarak, terörün her türlüsünü lanetliyor; saldırıda hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza ve genç meslektaşımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, sevenlerine ve çalışma arkadaşlarına başsağlığı ve sabırlar diliyoruz. Gülşen dahil saldırıda hayatını kaybeden tüm şehitlerimizin mekanı, Cennet-i Ala’nın en güzel köşesi olsun…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın