Nirengi Derneği ergen istismarı konusunda 5.- 12. sınıf öğrenci velilerini ve öğretmenlerini bilgilendirmek ve ayrıca konuyla ilgili toplumsal farkındalık yaratmak için bir bilgilendirme videosu yayınladı.

Bilgilendirme videosu istismar türleri ve işaretleri, doğru bilinen yanlışlar, mağdur bir gence nasıl yaklaşılması gerektiği ve cinsel istismar durumunda yasal süreç başlıklarını içeriyor.

Çok Geç Olmadan, Çocuk İstismarına Dur De

Nirengi Derneği bilgilendirme videosu, Sabancı Vakfı hibe desteğiyle yürütülen Çok Geç Olmadan İstanbul! projesi kapsamında hazırlandı.

Ülkemizdeki çocuk ihmal ve istismar vakalarındaki artış kamu yöneticileri, hukukçular, sağlık çalışanları, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları, medya çalışanları tarafından açıkça ifade ediliyor. Nirengi Derneği Çok Geç Olmadan, Çocuk İstismarına Dur De projesiyle çocuk ihmal ve istismarının önlenmesine katkı sağlamayı hedefliyor. Bu ana amaç çerçevesinde dernek, 2018 yılı Mart ayında “Çok Geç Olmadan, Çocuk İstismarına Dur De İstanbul! Paydaş Analizi ve Politika Raporu” yayınladı.

Çok Geç Olmadan İstanbul! projesi ve Nirengi Derneği hakkında daha fazla bilgi için www.nirengidernegi.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın