4 yıldır İstanbul Yarı Maratonu’nun sponsorları arasında yer alan ve bu yıl aynı zamanda maratonda Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) için koşacak olan Nestlé Pure Life, maratona katılacak sporcuları yeterli sıvı tüketimi konusunda uyardı.

Pazar günü yapılacak olan Vodafone İstanbul Yarı Maratonu için heyecanlı bekleyiş başladı. Maratona katılacak sporcuların performansı için yeterli sıvı tüketimi önem taşıyor. Sporculara 15-20 dakikada bir 1 bardak su içmeleri öneriliyor…

Maratona katılacak sporcuların performansı için yeterli sıvı tüketimi önem taşıyor. Sporcuların maratondan 2 saat önce belirli aralıklarla 4 bardak su içmelerini öneriliyor. Yarışa 2 saat kala 1,5 bardak, yarışa 1 saat kala 1,5 bardak ve 30 dakika kala 1 bardak su tüketmek önem taşıyor.

Nestlé Pure Life, 15-20 dakikada bir 1 bardak su içmenin önem taşıdığı yarı maraton boyunca sporculara su tedariki sağlayacağını açıkladı.

TEGV için koşuyor

4 yıldır İstanbul Yarı Maratonu’nun sponsorları arasında yer alan Nestlé Pure Life, bu yıl aynı zamanda maratonda Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) için koşacak. ‘‘Sağlıklı gelecek için hareket zamanı” diyecek olan Nestlé Pure Life gönüllülerinin toplayacağı bağış, TEGV’li çocuklara su bilinci kazandırmak için verilecek eğitimlerde kullanılacak. Nestlé Pure Life, iyi gelecek için herkesi bağış yapmaya ve birlik olmaya davet etti.

8 bin atlet katılıyor

Uluslararası Atletizm Federasyonunun (IAAF) “Altın Kategori”de sınıflandırdığı organizasyonda 21 ve 10 kilometrede gerçekleştirilecek yarışlara, 50’den fazla ülkeden 8 bin çipli sporcunun katılması bekleniyor.

Yenikapı Miting Alanı önünden başlayacak organizasyonda, 21 kilometre yarışında startın elit atletler için saat 08.45’te, diğer sporcular için saat 09.00’da verileceği duyuruldu. Organizasyonda 10 kilometre yarışı ise saat 09.15’te başlayacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz