Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çankaya Köşkü’nde bir araya geldiği Sağlık ve Gıda Politikaları Kurulu üyelerinden, beslenme ve gıda konusunda vatandaşın aklını karıştıran farklı açıklamaları çözmelerini istedi.

Hürriyet’ten Erdinç Çelikkan’ın haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni sistem kapsamında oluşturulan 9 kurulla toplantı trafiğini tamamladı. Erdoğan, 20 Kasım’da Çankaya Köşkü’nde bir araya geldiği kurul üyelerinden, özellikle uyuşturucu ve internet bağımlılığıyla mücadele edilmesi konusunda çalışma yapılmasını istedi.

Kurul üyelerinden gıda israfının önlenmesi konusunda da çalışma yapılmasını isteyen Erdoğan, son günlerde piyasada beslenmeyle ilgili topluma tavsiyelerde bulunan kişilerle ilgili de eleştiride bulunarak, “Biri çıkıyor ‘ekmek yiyin’ diyor, biri de ‘yemeyin’ diyor. Biri ‘yağı su gibi için’ diyor diğeri başka bir şey. Biri ‘bal ye’ diyor, biri ‘yeme zararlı’ diyor. Birçok alanda vatandaşın aklını karıştıran farklı açıklamalar var. Bu işi çözün. Millet tartışmalar arasında kalmasın. Vatandaş doğru bilgiyi alsın” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Buraya lütfen adınızı yazın