BESLENME

YAZARLAR

Koronavirüs günlerinde gıda sektörü de göz ardı edilmemeli, herkes tarafından desteklenmeli…

Yıkıcı koronavirüs salgını karşısında ülkemiz gıda ve içecek endüstrisi, tüm vatandaşların güvenli, uygun fiyatlı ve kaliteli yiyecek ve içecek ürünlerine erişmeye devam edebilmelerini sağlamak için elinden gelen her şeyi yapıyor mu? Bu konuda gerekli tüm yasal önlemler alınıyor mu?

Koronavirüs ve kriz yüzsüzleri

Koronavirüs ile birlikte belli mal ve hizmetlerde meydana gelen anormal fiyat artışları bir kez daha gösterdi ki "yok aslında birbirimizden farkımız". Acı ama gerçek bu!
4,797BeğenenlerBeğen
529TakipçilerTakip Et
630TakipçilerTakip Et

Açlık sınırı, bir ayda 88 lira artışla 2 bin 345 liraya...

TÜRK-İŞ’in açlık ve yoksulluk sınırı Mart ayı araştırmasının sonucuna göre, dört kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken aylık gıda harcaması tutarı (açlık sınırı), bir önceki aya göre 88 lira artışla 2 bin 345 lira 24 kuruşa yükseldi.

Koronavirüs günlerinde gıda sektörü de göz ardı edilmemeli, herkes tarafından desteklenmeli…

Yıkıcı koronavirüs salgını karşısında ülkemiz gıda ve içecek endüstrisi, tüm vatandaşların güvenli, uygun fiyatlı ve kaliteli yiyecek ve içecek ürünlerine erişmeye devam edebilmelerini sağlamak için elinden gelen her şeyi yapıyor mu? Bu konuda gerekli tüm yasal önlemler alınıyor mu?

COVİD-19 Etkisinde Türk Tarımı ve Yakın Geleceği

COVİD-19 salgınından birçok sektör gibi Türk tarımının da etkilendiğini belirten TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zir. Müh. Banu Onan Erdal, tarım üretiminin devamlılığının sağlanması için gerekli önlemlerin acilen alınması gerektiğini kaydetti. Çok yakın bir gelecekte beş milyondan fazla tarım işçisi ve iki milyonu aşkın çiftçinin üretime başlayacağı, ekilecek veya dikilecek olan milyonlarca tohum ve fide için yoğun bir nüfusun harekete geçeceği uyarısında bulunan Erdal, Hasat Türk gazetesinde (Sayı:153) yayınlanan köşe yazısında, alınması gereken acil önlemleri kaleme aldı.

YAŞAM & SAĞLIK

KİTAP&ETKİNLİK

DÜNYA

DERGİ

KONUK YAZAR

Güvenli ve erişilebilir suya ulaşma bir insanlık hakkıdır!

Her alanda olduğu gibi güvenli suya ulaşmak için de tüketicilerin bilinçli ve aktif olması; bir yandan kişisel kullanımlarında tüm önlemleri alarak su tasarrufu sağlarken, diğer yandan su kaynaklarının yönetimi ve su dağıtımının denetimi konusunda yetkili kurumlar üzerinde baskı oluşturması büyük önem taşımaktadır.

RÖPORTAJ

Mustafa Alhat: “Sahtekarlık yapan firmaların sistemden çıkarılmaması, tüketici gözünde ambalajlı markalı...

“Bakanlığın 2016 yılında ilk ifşa listesini yayınlaması, tabiri yerindeyse, sektöre bomba gibi düşmüştü. Bomba, attığın yerde çok düşman öldürür ama altını çizeyim etrafa da zarar verir. Evet, pek çok sahtekâr ve işbirlikçisi tamahkârın bu liste ile afişe olmaları, işini düzgün yapan ve o dönemde fiyat tutturamadığımız için raflarda yer bulamayan bizim gibi üreticilerin yüreğine su serpmiş olsa da; o firmaların ve markaların sistemden çıkarılmaması, tüketiciler gözünde, “marketlerde hala o ürünler satılıyor, hala sahte ürün yediriyorlar” algısına ve genel olarak ambalajlı markalı ürünlere güvensizliğe sebep oluyor.”

GIDA BESLENME VE KANSER

Endüstri 4.0 ve Gıda 4.0 Kapsamında Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve Teknokentler

Teknokentler, üniversite ile sanayiyi buluşturmada önemli bir araç olmuşlar ve varılan gelişmeler sonucunda önemli ihracat rakamlarına, bilim ve teknoloji alanında yeni ürün ve ürün geliştirme çalışmalarına, firmalara sağlanan avantajlar sayesinde firmaların hızlı gelişim göstermelerine vesile olmuştur.

EDİTÖRÜN SEÇİMİ

EN YENİLER

TRY - Türk Lirası
EUR
7,2093
GBP
8,0398
USD
6,4550
JPY
0,0598
CNY
0,9096
Ankara
parçalı bulutlu
5.2 ° C
6 °
5 °
86 %
3.1kmh
75 %
Paz
9 °
Pts
11 °
Sal
14 °
Çar
13 °
Per
15 °

PERAKENDE

EV DIŞI TÜKETİM

EKONOMİ

MARKA MARKA

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK