Altunbilek: "Toplam market grupları içinde yerel perakendenin satış payı yüzde 37,7'ye ulaştı. Bu tabloda tabiri yerinde ise aslan payı, yüzde 29,1 ile TPF'nin Edirne'den Ardahan'a yayılan üyelerine ait."

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Mustafa Altunbilek, toplam market grupları içinde yerel perakendenin satış payının yüzde 37,7’ye ulaştığını, bu tabloda aslan payının TPF’de olduğunu açıkladı.

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF), geleneksel iftar yemeğinde sektör temsilcilerini bir araya getirdi. Organizasyona PERDER üyelerinin yanı sıra üretici ve tedarikçiler olmak üzere 500’e yakın sektör paydaşı katıldı.

TPF_IftarBurada bir konuşma yapan TPF Başkanı Altunbilek, yerel zincirlerin ulusal ve indirim mağazaları karşısında gerçekleştirdiği yarışta önemli bir gücü temsil ettiğinin altını çizdi. Altunbilek, “Toplam market grupları içinde yerel perakendenin satış payı yüzde 37,7’ye ulaştı. Bu tabloda tabiri yerinde ise aslan payı, yüzde 29,1 ile TPF’nin Edirne’den Ardahan’a yayılan üyelerine ait. Kıt kaynakları en iyi şekilde kullanarak ulaştığımız bu başarıda bizler kadar yanımızda olan, bu önemli yolculukta bizleri destekleyen tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

“2016’yı da çift haneli büyüyerek kapatmayı hedefliyoruz”

TPF olarak önceliklerinin perakende sektörünü, yerel perakendeciliği güçlendirmek olduğunu vurgulayan Altunbilek, TPF’nin gelişimi hakkında şöyle konuştu:

“Bundan tam 10 yıl önce başlayan yolculuğumuzda 100 üyemiz bulunuyordu. O dönemlerde ‘Perakende sektörü 3-5 ulusal oyuncu tarafından yönetilecek’ senaryolarına karşın biz aksini iddia ettik. Müşterilerimiz, üreticilerimiz, tedarikçilerimiz tüm paydaşlarımızla kurduğumuz bağ ile ulusal düşünüp yerel hareket ettik. Türkiye’yi uçtan uca dolaşarak hem çalışanlarımıza eğitimler verdik, hem de sektör temsilcileriyle buluştuk. Müşterilerimizin isteklerini dinledik. Uyguladığımız strateji, hayata geçirdiğimiz projeler sayesinde 100 üye ile başladığımız yolculuğumuzda bugün 337 üyeye ulaştık. Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti de dâhil olmak üzere Türkiye’de toplam 15 PERDER, 4 bine yakın satış noktasında 70 bini aşkın çalışanımız ile hizmet veriyoruz. Tek yürek halinde federasyonumuz çatısı altında güçlerini birleştiren yerel zincir marketlerimiz toplamda 10 milyar doları aşkın ciroya imza atıyor. Bu yıl da müşterilerimizin beklentilerini karşılayacak yaklaşımımız, hayata geçireceğimiz projelerle çift haneli büyümemizi perçinleyip, 2016’yı yüzde 11 büyüyerek kapatmayı hedefliyoruz.”

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın