Convert  Weaknesses into Strengths, Don’t Suppress!

Credibility can never be achieved by suppressing weaknesses. Credibility is conferred on others by individuals.

Sağlığınız için Gıda Alerjilerine Dikkat Ediyor musunuz?

Bazı gıdaların kısa sürede gözle tespit edilebilir ya da edilemeyecek şekilde uzun süreler içinde alerjik reaksiyonlara yol açtığını biliyor musunuz?

What Makes a Truly Effective Leader?

Do you want to learn what great leaders do to achieve a high performance organisation? Check yourself!

Discover What Motivates Employees More Than Money

I know that unmotivated employees are likely to spend little or no effort in their jobs, avoid the workplace as much as possible, exit the organization if given the opportunity and produce low quality work, contribute to safety problems, make lower productivity and cause to decreasing customer value.

Palm Yağı, Sağlıklı Beslenme ve Sağlıklı Yaşam Üzerine Doğrular ve Yanlışlar!

Sağlıklı kalmamız için yağ almamız gerektiği, dolayısıyla yüksek yağlı yiyecekler yerine normal yağlı ve doymamış yağ içeren besinlerin tercih edilmesi gerektiği ve orta miktarda tüketmenin yararlı olacağı beyan edilmekte. Dolayısıyla 'palm yağı kanser yapar' demek yerine...

The Six Essentials of Innovation Act Today

I have to say that smart innovators can cycle from observation to action faster than their competitors. How can you complete cycles of innovation faster than your competitors?

Gıda Ar-Ge ve İnovasyonunda 3 Altın Kural!

Başarılı yeni ürün geliştiren firmaların, 3 kritik konuda rakiplerinden ayrıştığını söylemeliyim. Gıda firmaları, KOBİ’ler ve işletmelerin artık konvansiyonel metot ve ürünler ile global pazarlarda ve iç piyasada rekabet etmesi giderek zorlaşıyor. Kar marjları düşüyor. Bana göre yeni ürün geliştirme; firmaların yaşaması ve büyümesi için son derece kritik faktörlerden biri.

8 Adımda Yeni Ürün Geliştirme!

"Gıda sanayinde İnovasyon Yönetimi" deyince sadece ürün geliştirme değil tarladan sofraya tüm süreçlerin etkin ve rekabetçi yönetilmesi akla gelmeli. Bu konuda şirketlerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yönetici ve yönetici adaylarına “Etkin Liderlik, Yöneticilik ve İnovasyon Yönetimi” eğitimleri vermeye başlamış bulunuyorum.