Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi, Türkiye’deki kadın aşçı sayısını arttırmak amacıyla Sancaktepe Fehmi Yılmaz Kız Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde aşçılık eğitimi alan öğrencilere; eğitim, tedarik, atölye, staj ve iş desteğini kapsayan sürdürülebilir bir projeyi hayata geçirdi.

sodexo_7Projenin açılışındaki konuşmasında Türkiye’deki kadın aşçı sayısının azlığına dikkat çeken Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi Genel Müdürü Ahmet Zeytinoğlu, “Dünya genelindeki kadın aşçı oranlarıyla karşılaştırdığımızda, ülkemizdeki rakamlar maalesef oldukça az. Biz Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi olarak, kadın istihdamına yönelik gösterdiğimiz titizliği, kadın aşçılarımız noktasında da gösteriyor ve bu projemizle profesyonel mutfaklarda daha fazla kadın aşçımızın yer almasını hedefliyoruz” dedi.

Hammadde tedariği de sağlanacak

Öğrencilerin pratik eğitimlerini aldıkları yiyecek içecek atölyesini gerekli olan tüm ekipmanlarla donattıklarını söyleyen Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi Genel Müdürü Ahmet Zeytinoğlu, “Kullanıma açtığımız atölyenin yanı sıra, Sodexo olarak öğrencilerimize atölyede kullanacakları tüm hammaddelerin tedariğini de sağlayacağız. Ayrıca eğitim noktasında Sodexo şefleriyle de bir araya getireceğimiz öğrencilerimize staj desteğimizin beraberinde, başarılı öğrencilerimizin yüzde 20’sine Sodexo çalışanı olma imkânı da sunacağız” dedi.

Sodexo’nun ünlü şefleriyle öğrenciler aynı mutfakta!

sodexo_8

Atölyenin açılışı; Sancaktepe Kaymakamı Feyzullah Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Aydoğdu, Sodexo Ülke Başkanı Nadir Levent ve Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi Genel Müdürü Ahmet Zeytinoğlu’nun katılımıyla gerçekleşti. Proje kapsamında öğrencilere eğitim de verecek olan Sodexo şefleri, açılışı yapılan atölyede bir araya geldi. Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi’nin ünlü şefi Ahmet Kibar ve Ayşe Özcan ile birlikte atölyeye girerek şeflerin reçetelerini uygulayan öğrenciler, yapmış oldukları lezzetli atıştırmalıkları açılış sonunda davetlilerin beğenisine sundu.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın