Türkiye’nin en önemli ziraat fakülteleri arasında ilk 3’te yer alan Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi, sahip olduğu teknik ve uygulamalı eğitim imkanları ile öğrencileri sektöre hazırlıyor.

UÜ Ziraat Fakültesi’ne bağlı Bahçe Bitkileri, Tarla Bitkileri, Gıda Mühendisliği, Bitki Koruma, Tarım Ekonomisi, Toprak Bilimi ve Bitki Besleme, Biyosistem Mühendisliği ve Peyzaj Mimarlığı bölümleri, 1981 yılından bu yana öğrencilerini mesleğe hazırlıyor.

Uludag Universitesi ziraat fakultesi'nden uygulamali zirai egitim

Uygulama ve araştırma alanı olarak toplam 2 bin 250 dekarlık bir araziye sahip olan UÜ Ziraat Fakültesi bünyesinde, Yolçatı (Göbelye) Göleti Pompaj Sulama Tesisi ile Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi (TUAM) bulunuyor. Bu iki merkezde eğitim-öğretim amaçlı sulu tarım yapılıyor. Yaklaşık bin dekarlık arazide, tarla ve bahçe tarımı da gerçekleştiriliyor. Ayrıca hayvancılık ve gıda pilot işletmelerinde eğitim-öğretim ve döner sermaye kapsamında üretim de yapılıyor.

Öğrenciler, almış oldukları teorik eğitimleri kolaylıkla ulaşabilecekleri, yürüyüş mesafesinde bulunan bu arazilerde pekiştiriyor.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın