İtalyan yemek yazarı, aşçı, restoratör ve yemek eksperi olan Antonio Carluccio, 10 Aralık’ta Gastromasa Uluslararası Gastronomi Konferansı için İstanbul’a geliyor.

1983 yılında BBC 2 televizyon kanalında Akdeniz yemeklerini ve bu konudaki maharetini izleyiciler önünde sergileyerek kendinden söz ettiren Şef Antonio Carluccio, “An İnvitation to İtalian Cooking” adlı ilk yemek kitabını okurlarıyla paylaşıyor. Dünya çapında adından söz ettiren eserleri arasına 22 kitap ekleyen Carluccio, Carluccio’s Italian Feast, Southern Italian Feast ve Gennaro Contaldo ile The Two Greedy Italians series ve Avustralya’daki en son Dr. Richard Walley ile 6 bölümlük serilerinden oluşan kitaplarla gastronomi dünyasının duayen eksperi olarak anılıyor.

2012 yılında AA Hospitality Lifetime Achievement ödülünü kazanan usta şef, “Herşeyin sonunda ülkenizin malzemelerine ve pişirme tekniklerine sadık kalmanız gerekir” diyerek şeflere tavsiyeler veriyor. ‘Minimum of fuss maximum of flavour’ felsefesini her geçen gün yaymaya devam eden Carluccio, en az derecede telaş ve maksimum derecede lezzet anlayışının öncülüğünü üstleniyor.

Antonio Carluccio’nun da aralarında bulunduğu pek çok yıldız isim 10 Aralık’ta “Hikaye” temasıyla gerçekleşecek 2. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı için İstanbul’a geliyor.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın