Artan dünya nüfusunun sürdürülebilir bir şekilde beslenebilmesi konusunda çalışmalar yürütme amacıyla dünyanın önde gelen uluslararası şirketlerinden Unilever, Hollanda’nın Wageningen şehrinde yeni bir gıda inovasyon merkezi kuracağını açıkladı.

Unilever’in Hollanda, Almanya ve Polonya’da bulunan mevcut gıda araştırma geliştirme faaliyetlerini yürüten organizasyonlar yeni kurulacak olan gıda inovasyon merkezi çatısı altında birleştirilecek. Yeni merkezin 2019 yılı Nisan ayında tam olarak faaliyete geçmesi planlanıyor.

Şirket yaptığı açıklamada, önemli Ar-Ge faaliyet merkezilerini tek bir çatı altında toplayarak, Unilever’in uzmanlık sahibi olduğu alanlarda önemli bir kazanım elde edeceğini ve böylece teknolojilerin pazara çığır açacak inovasyonlar getirmesini amaçladıklarını belirtildi. Şirket ayrıca; “Ar-Ge merkezlerimizin inovasyon ekosistemi içerisinde gelişmesini ve bu sayede şirket dışı ortaklarımızın bilgi ve deneyimlerinden yararlanabilmeyi amaçlıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Unilever Avrupa Başkanı Jan Zijderveld, Unilever gıda Ar-Ge takımının önemli inovasyonlara imza atmak için Wageningen Üniversitesi ve diğer pek çok bilimsel enstitüler ile işbirliği içerisinde çalışacağını belirtti.

Unilever Gıda Başkanı Amanda Sourry de; “Wageningen’deki gıda inovasyon ekosistemi (Unilever’deki) Ar-Ge ile (üniversitedeki) bilim ve teknolojiyi, yetenek ve imkanları bir araya getirerek güçlü bir birliktelik sağlayacak, böylece Unilever’in kaynak ve imkanlarının etkisi artacak ve sonuç olarak gıda alanında lider olabilmemiz için gerekli inovatif gücün oluşmasını sağlayacak.” açıklamasında bulundu.

Wageningen Üniversitesi’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada ise Unilever şirketinin aldığı karardan duyulan memnuniyet dile getirildi. Açıklamada, Unilever’in gelişi ile Wageningen’deki tarımsal gıda ekosisteminin daha da güçleneceği belirtildi.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın