United Biscuit’i 3 milyar dolara satın alan Ülker, dev şirket içinde operasyona başladı. Belirli markaları tek tek satma yolunda strateji geliştiren şirket, ilk adım olarak 130 milyon euro cirolu Delacre için Ferrero ile el sıkıştı.

United Biscuit’i 3 milyar dolara satın alan Ülker, dev şirket içinde operasyona başladı. Dünya Gazetesinden Kerim Ülker’in haberine göre, belirli markaları tek tek satma yolunda strateji geliştiren şirket, ilk adım olarak 130 milyon euro cirolu Delacre için Ferrero ile el sıkıştı. Fransız Rekabet Kurulu’na dün başvuran ikilinin Aralık ayında satışı tamamlaması bekleniyor.

2012’de Manisa’da yaptığı 115 milyon dolarlık yatırımla Türkiye’ye gelen İtalyan çikolata üreticisi Ferrero’nun Bölge Başkanı Renato Danna, “İtalya’da Ferrero ne ise Türkiye’de de Ülker o demek. Ülker’i geçemeyeceğimizi biliyoruz. Ülker ile ortak iş yapmayı istiyoruz” demişti.

Aradan 4 yıl geçti ve bu kez Yıldız Holding ile Ferrero arasında “Nutella” söylentileri dolaştı.

Yıldız Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ülker, Ferrero’ya ait Nutella’yı alacağına yönelik haberlere sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklama ile “Ferrero ailesi tanıdığım kıymetli meslektaşım. Ülkemizde üretici ve ihracatçı. Bazı basında çıkan Nutella haberleri gerçeği yansıtmamaktadır” yanıtını verdi.

70 yıllık tarihinde ilk kez bisküvi üretecek

4 yıldır beklenen Ferrero-Ülker arasında doğacak ilişkinin dün Fransa’da temelleri atıldı. 70 yıllık tarihinde bir ilke imza atmaya hazırlanan Ferrero, Yıldız Holding aracılığıyla “çikolatacı” unvanına bisküviyi de eklemeye hazırlanıyor.

Haberin tamamını okumak için tıklayınız… 

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın