Uganda Parlamento Sözcüsü Rebecca Kadaga, Türkiye’de tarım sektöründe faaliyet gösteren yatırımcıları ülkesine davet ederek, “Karşılıklı ortaklıklar kurmak istiyoruz. Türk yatırımcıların ülkemizde yatırımlar yapmasını istiyoruz.” dedi.

Batı Akdeniz İhracatçılar Birliği’nden (BAİB) yapılan yazılı açıklamaya göre, çeşitli temas ve ziyaretler için Antalya’da bulunan Kadaga başkanlığındaki heyet, BAİB’i ziyaret etti ve tarım sektöründen temsilcilerle görüştü.

Burada konuşan Kadaga, Uganda’nın tarımsal üretim açısından önemli potansiyele sahip olduğunu belirterek, Türk yatırımcılarla işbirliği yapmak istediklerini bildirdi. Türkiye’deki tarım sektöründe faaliyet gösteren yatırımcıları Uganda’da görmek istediklerini ifade eden Kadaga, “Karşılıklı ortaklıklar kurmak istiyoruz. Türk yatırımcıların ülkemizde yatırımlar yapmasını istiyoruz. Ülkemizde sizi sektörün doğru kişileriyle bir araya getirebiliriz.” diye konuştu.

BAİB Başkanı Mustafa Satıcı da konuk heyete Türkiye’nin ve Batı Akdeniz’in yaş sebze ve meyve üretimi hakkında bilgi verdi. Uganda’dan gelen teklifle ilgili bir ön heyet oluşturulabileceğini dile getiren Satıcı, ön heyetin incelemesinin ardından geniş katılımlı bir heyetin Uganda’ya gidebileceğini kaydetti.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın