Yerel zincir marketlerin çatı örgütü Türkiye Perakendeciler Federasyonu’nun (TPF) 5’nci Olağan Genel Kurul toplantısında Mustafa Altunbilek, oy birliği ile yeniden Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi.

Türkiye genelindeki 329 üyesi, 4 bine yakın satış noktası ve 70 bine yakın çalışanı ile perakende sektörü içinde önemli bir gücü temsil eden TPF Olağan Genel Kurulu’nda Mustafa Altunbilek güven tazeledi.

TPF’nin bir dönem daha başkanlığını yapmaktan gurur duyacağını, yeni dönemde TPF’nin yepyeni bir yüz ve sloganla tüketicilerin yanında olacağını söyleyen Altunbilek şunları kaydetti;

“TPF olarak her yıl çift haneli büyüyerek Türkiye ekonomisine katkılarımızı artırıyoruz. Yerel zincir marketleri toplamına baktığımızda 10 milyar doları aşkın ciroyu ifade ediyoruz. Bu doğrultuda toplam market grupları içinde yerel perakendenin satış payı ise bugün itibariyle yüzde 37,7. Federasyon olarak geçen dönem yaptığımız tüm çalışmalarda yerel perakendeciliği geliştirmeye, güçlendirmeye ve rekabet gücümüzü daha da artırmaya çalıştık. Önümüzdeki dönem de bu çalışmalarımızı artıracağız.”

“Yeni projeleri hayata geçireceğiz”

Genel Kurul’da TPF’nin önümüzdeki süreçte hayata geçireceği projeler hakkında da bilgi paylaşan Mustafa Altunbilek, “Tüm paydaşlarımızla oluşturduğumuz bu önemli gücü, birlikteliği artık Türkiye’ye yayma zamanı geldi. Sahip olduğumuz gücü, indirim mağazalarına karşı üstünlüklerimizi kamuoyuna anlatabilmek, müşterilerimizle, tedarikçilerimizle, çalışanlarımızla daha sıkı ilişkiler kurabilmek için Federasyon olarak önümüzdeki günlerde yeni bir çalışma başlatacağız. Ticaret odalarından belediyelere, tedarikçilerimizden müşterilerimize ve tüm yerel dinamiklere kadar Türkiye geneline yayacağımız yeni bir çalışma sayesinde tüm dinamikleri harekete geçirmeyi hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

TPF_Genel_Kurul

Mustafa Altunbilek başkanlığındaki TPF’nin yeni Yönetim Kurulu ise şöyle belirlendi;

Hacı Mustafa Narman, Fatih Ayhan, Ömer Düzgün, Ali Kaya, İbrahim Özhan, Vahdet Sarıkaya, Osman Kalafat, Ramazan Ulu, Mustafa Şekerci, Darcan Mehmetçik, İhsan Korkmaz, Ramazan Turmak

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın