Limçağ Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çağlı (solda), Divan Grubu CEO’su Richard Appelbaum

2014 yılında Şırnak’ın Cizre ilçesinde merhum Mustafa V. Koç’un temellerini attığı ve işletmesini Divan Grubu’nun üstlendiği Divan Cizre, 2017’nin ikinci çeyreğinde konuklarını ağırlamaya hazırlanıyor.

Koç Topluluğu’nun turizm sektöründeki markası Divan Grubu, yatırımı Limçağ Turizm ve Otelcilik tarafından gerçekleştirilen ve toplam inşaat maliyetinin 18 milyon dolar olması öngörülen Divan Cizre projesini planlandığı tarih olan 2017’nin ikinci çeyreğinde açmaya hazırlanıyor. Şırnak’ın Cizre ilçesinde hayata geçirilen yatırım hakkında bilgi veren Divan Grubu CEO’su Richard Appelbaum; “Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı merhum Mustafa V. Koç’un inancı ve manevi desteğiyle temelleri iki yıl önce attığımız bu iş birliğini hayata geçiriyor olmanın gurur ve mutluğu içindeyiz.” dedi.

Proje ile bölgeye otelcilik sektöründe yeni standartlar geleceğini ve turizm sektörünün daha da güçleneceğini ifade eden Appelbaum, iki yıl önce bu vizyonla temellerini attıkları Divan Cizre projesinin 2017 yılının ikinci çeyreğinde hayata geçmesini planladıklarını da sözlerine ekledi.

Projede son aşamaya gelindiğini söyleyen Divan Cizre yatırımcısı Limçağ Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı, Cizre Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Süleyman Çağlı ise “Böyle zor durumlarda gerçekleştirilen her hamlenin, sadece şehrimiz için değil, bölge ve ülke için de değer yaratacağına inanıyoruz. Divan Cizre bunun en güzel örneği ve sembolü olacaktır. Türkiye’nin tarihi güzellikleri ile dolu Cizre ilçemizde kültür turizmini arttırmayı ve ilçemizin tarihi yapısını tüm halkımızla tanıştırmayı istiyoruz. Birçok tarihi yapıyı ve zenginliği barındıran Cizre, otelimizin açılması ile de bölgede turizmin kapılarını açacaktır.” şeklinde konuştu.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın