Tavuk eti ve yumurta üretiminde artış

Mayıs ayında tavuk eti üretimi bir önceki aya göre %4,4, yumurta üretimi ise %0,1 oranında artış gösterdi.

Dişi koyunların kesilmesine önlem

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Kurban Bayramı öncesi bazı marketlerin dişi koyun kestireceğine ilişkin duyumlar edindiklerini ve bunu engellemek için gerekli önlemleri aldıklarını açıkladı.

Hibe desteği alacak genç çiftçiler belli oldu

Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında 02-30 Nisan 2018 tarihleri arasında il/ilçe müdürlükleri tarafından alınan proje başvuruları sonuçlandırıldı. Dün itibariyle açıklanan asil listeler 6 Temmuz tarihine kadar askıda kalacak. 2018 yılı uygulama döneminde 16.733 genç çiftçiye hibe desteği verilecek.

Buzağı desteği başvuruları başladı. Başvurularda son tarih 31 Ağustos!

Buzağı Desteklemesi için 1'inci dönem başvuruları 2 Temmuz Pazartesi günü başladı. 31 Ağustos 2018 tarihine kadar devam edecek olan başvurularda, buzağı başına 550 TL ile 700 TL arasında destekleme ödemesi yapılacak.

SETBİR Başkanı Tarık Tezel: Hayvancılığa yatırım şart!

Tezel: “Türkiye'de sütte ve kırmızı ette yeterli hayvanımız yok. Her yıl giderek artan miktarlarda süt ve besi sığırı ithal ediyoruz. Eğer kendi hayvan kaynağımızı geliştiremezsek bu ithalat yarın da devam edecek.”

İthal kırmızı ette deli dana, ithal koyunda scrapie hastalığı kuşkusu

Tarım Yazarı Ali Ekber Yıldırım; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, hastalık iddialarını yalanlarken, “Hayvan Hastalıkları Yönetmeliği”nde çok önemli değişiklikler yaparak sığırlarda görülen deli dana hastalığını ve koyunlarda görülen scrapie hastalığını tazminat kapsamına almasının hastalıklarla ilgili kuşkuları artırdığını yazdı.

Sütaş’ın projesine ‘süper teşvik’ onaylandı

Sütaş Süt Ürünleri A.Ş.’nin Bingöl’de gerçekleştireceği 733,7 milyon lira sabit yatırım tutarlı entegre teknik büyükbaş hayvancılık yatırımına proje bazlı devlet yardımı verilmesine ilişkin Bakanlar Kurulu Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.

“Arıyı Unutma”

Arıların insan yaşamı ve doğa için önemine dikkat çekmek için hayata geçirilen kampanya kapsamında Balparmak, Aromaterapist ve İyi Yaşam Koçu Ayşe Tolga’nın bir arıyı seslendirdiği farkındalık videosunu sosyal medya hesaplarından yayına aldı. Balparmak, videonun sosyal medya kullanıcıları tarafından aldığı her beğeni ve paylaşım için TEMA Vakfı’na bağışta bulunacak.