Tarım

Tarım

Yaşam İçin Gıda haber portalı, tarladan sofraya yaklaşımıyla gıda ve içeceklerin başlangıç noktasını oluşturan tarımsal faaliyetlere de yer vermektedir. Bu kategoride, tarımdaki gelişmeler, tarımsal uygulamalar, tarım istatistikleri, tarımsal ürünlerin iç ve dış ticareti, kuraklık, hava durumu, küresel ısınma, tarımsal ürün rekolteleri, ihracat ve ithalatı, tarımda bilimsel buluşlar, araştırmalar ve yenilikler haber yapılmaktadır.

TZOB: Kanatlıda hedef daha fazla ihracat olmalı…

TZOB Genel Başkanı Bayraktar, kanatlı sektörünün kapasitesini tam olarak kullanabilmesi ve üretim artışını sürdürebilmesinin yolunun daha fazla ihracattan geçtiğini söyledi.

Tavuk eti ve yumurta üretiminde artış

Mayıs ayında tavuk eti üretimi bir önceki aya göre %4,4, yumurta üretimi ise %0,1 oranında artış gösterdi.

Dünya balıkçılıkta en iyi yıllarını geride mi bırakıyor?

Balıkçılık sektöründe gelecek on yılda önemli üretim artışları bekleniyor ancak sektör kayda değer sorunlarla karşı karşıya. Bunların başında dünya balık yataklarının yüzde 33,1’inin biyolojik olarak sürdürülemez seviyelerde olması geliyor.

Tarım ve ormancılıkta 2023, 2053 ve 2071 hedefleri

Bakanlıkta yürütülen çalışmalar ve projeler hakkında bürokratlardan bilgi alan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tarım ve ormancılık politikalarını 2023, 2053 ve 2071 hedefleri doğrultusunda daha da geliştireceklerini belirtti.

Pakdemirli’den yeni dönemin sloganı: “Çiftçimizin yüzü gülsün, çocuklarımız ormanlarla büyüsün.”

Tarım ve Orman Bakanlığına getirilen Bekir Pakdemirli yeni dönemin sloganının “Çiftçimizin yüzü gülsün, çocuklarımız ormanlarla büyüsün.” olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi üzerine düşüncelerim

Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'nin teşkilat yapısı ve yeni kabine belli oldu. Başarılı olmaları en büyük dileğim, doğru yaptıkları her konuda yanlarında ve yardımcı olmak, desteklemek en büyük görevimdir.

Superior seedless üzümü dünya pazarına çıkıyor

Ege Bölgesi’nin önemli ihraç ürünlerinden çekirdeksiz Superior seedless üzümünün ihracat yolculuğu başlıyor! Sultani yaş üzüme göre ortalama 15 gün önce olgunlaşan Superior seedless üzümünün ihracatı 11 Temmuz 2018 Çarşamba günü başlayacak.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıkladığı yeni kabinede Tarım ve Orman Bakanı, eski ANAP'lı bakan merhum Ekrem Pakdemirli'nin oğlu Bekir Pakdemirli oldu.