Frigo-Pak, tahsilatlarının yavaşlaması ve ödemelerin temerrüde düşmesi nedeniyle iflas erteleme ve ihtiyati tedbir kararı almak için mahkemeye müracaat etti.

30 yıldan fazladır gıda sektöründe faaliyet gösteren ve Sunpride markası ile konserve, dondurulmuş ürün ve meyve suları üreten Frigo-Pak, iflas erteleme ve ihtiyati tedbir kararı almak için mahkemeye müracaat etti.

Frigo-Pak, tahsilatlarının yavaşlaması ve ödemelerin temerrüde düşmesi nedeniyle iflas erteleme ve ihtiyati tedbir kararı almak için mahkemeye müracaat etti. Şirket’ten konu ile ilgili KAP’a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

“Mayıs ayından bu yana dünyadaki ekonomik konjonktüre bağlı olarak, ihracat yüklemelerimiz dolayısıyla da tahsilatlarımız yavaşlamıştır. Bu sebeple bayram tatili sırasında bazı ödemelerde temerrüde düşülmüştür.

Bazı alacaklar şirket varlıkları üzerine haciz uygulama girişiminde bulunmuşlardır. Bu şekilde şirket varlıklarının talan olmaması, hem paydaşlarımızın hem çalışanlarımızın hem de alacaklılarımızın haklarının korunması amacıyla iflas erteleme ve ihtiyati tedbir kararı almak için 08.07.2016 tarihinde alınan Yönetim Kurulu kararı ile 11.07.2016 tarihinde mahkemeye müracaat edilmiştir. Ve yine 08.07.2016 tarihinde alınan Yönetim Kurulu Kararıyla da ihtiyati tedbir kararı alınıncaya kadar bu durumun açıklanması ertelenmiştir.”

Tüm bu gelişmelerin ardından D grubunda işlem gören şirket hisseleri düşüşe geçti.

Kaynak: Borsagundem.com

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın