Side’de kaçak et operasyonu

0
555

Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı, Antalya’nın turistik beldesi Side’de bir depoda 957 kilo kaçak et ele geçirdi. Ele geçirilen etlerin, kamplarda kalan Suriyelilere UNESCO ve yardım kuruluşları tarafından gıda yardımı olarak verilen etler olduğu iddia edildi.

Side Cennetler mevkiinde, bir evin altında depo olarak kullanılan yerde, çok miktarda kaçak et olduğu ve bu etlerin Manavgat genelinde bulunan bazı işletmelere satıldığı yolunda ihbarı değerlendiren Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı Selimiye Karakolu ekipleri, çalışma başlattı. Cumhuriyet savcılığından alınan arama kararının ardından, söz konusu adreste arama gerçekleştirildi. Aramada, M.A. ve M.İ. tarafından Manavgat’a kaçak olarak getirildiği belirlenen 957 kilo ete el konuldu.

Bozuk etler imha edildi

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Manavgat İlçe Müdürlüğü’nden gelen uzmanlarca yapılan incelemelerde ise etlerden bozuk olduğu belirlenen 500 kiloluk bölümü imha edildi. 457 kilo kaçak et ise yed-i emin deposunda muhafaza altına alındı. Ele geçirilen etlerden alınan numuneler gerekli tetkiklerin yapılması için laboratuvara gönderildi. Jandarmadaki işlemleri tamamlanan zanlılar ise adliyeye sevk edildi.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın