Bu yıl altın sponsorluğunu üstlendiği Gıda Günü Buluşması ve Sürdürülebilir Gıda Konferansı’nda ambalajın önemine dikkat çeken İspak Ambalaj’ın Genel Müdürü Eser Erginoğlu, sağlıklı ve güvenilir gıdanın herkesin sorumluluğu olduğunu vurguladı.

Sürdürülebilirlik Akademisi ile TÜGİS işbirliğinde organize edilen konferansta, sürdürülebilir gıda tedarik ve tüketimi için tüketici davranışlarından şeffaf tedarik zincirine, ambalajlamadan gıda atığına, çevresel etkilerden sürdürülebilir tarıma, sürdürülebilir perakende zincirlerinden ekosistemin korunmasına kadar pek çok konu ele alındı.

ispak

Konferansa destek vermekten mutluluk duyduklarını belirten İspak Ambalaj Genel Müdürü Eser Erginoğlu, gıda sisteminin geleceğini; demografik değişim, iklim değişikliği, toprak, su, enerji gibi kaynakların sınırlı oluşu, beslenme modelindeki değişimler, ulusal ve uluslararası gıda sisteminin yönetimi, tüketicilerin değer yargıları ve etik değişimlerin etkileyeceğini kaydetti.

Çalışmalarını, “Ambalaj önemlidir” mottosu ile yürüttüklerini ifade eden Erginoğlu, “Ne yediğimiz sadece bizim sağlığımızı belirlemez, aynı zamanda gezegenimizin sağlığına da karar verir.” dedi.

Gıda sektörüne hizmet veriyor olmanın bir gereği olarak ulusal ve uluslararası üst seviyede kalite ve uygunluk belgeleriyle sürekli gelişimi hedeflediklerini vurgulayan Erginoğlu, bu yıl Mükemmellikte Kararlılık Ödülü’nde ikinci basamağa yükselmenin gururunu yaşadıklarını da sözlerine ekledi.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın