Rusya Tarım Ürünleri Denetim Ajansı (Rosselhoznadzor) Sözcüsü Yuliya Melano, Rusya ve Türkiye'nin Türk pazarına dana eti satışı konusunda anlaşma sağladığını açıkladı.

Rusya Tarım Ürünleri Denetim Ajansı, Rusya’nın Türkiye’ye dana eti satacağını açıkladı.

Kırmızı et üretiminde 2 milyon tona yakın üretimiyle dünya dokuzuncusu olan Rusya, Türkiye’ye dana eti satacak. Rusya Tarım Ürünleri Denetim Ajansı (Rosselhoznadzor) Sözcüsü Yuliya Melano, Rusya ve Türkiye’nin Türk pazarına dana eti satışı konusunda anlaşma sağladığını açıkladı.

Sputnik’e konuşan Melano, anlaşma çerçevesinde Rusya’nın Türkiye’ye dana eti satacağını ifade etti.

‘Rus hayvansal gıda üreticileri, Türkiye’ye ihracat yetkisine sahip değil’

Rusya-Türkiye Ticari ve Ekonomik İşbirliği Hükümetlerarası Komisyonu toplantısına Rosselhoznadzor yetkililerinin de katıldığını belirten Melano, “Ele alınan konulardan biri tarım ürünleri ihracatındaki dengesizlikti. Şu anda sevkiyatlar büyük oranda Türkiye’den Rusya’ya yapılıyor. Ayrıca Rus hayvansal gıda üreticileri, Türkiye’ye ihracat yetkisine sahip değil” dedi.

Görüşmeler sonucunda ilk olarak Rus dana etinin Türk pazarına sevkiyatı konusunda anlaşma sağlandığını söyleyen Melano, Türk uzmanların gerekli denetimler için Rusya’ya gideceğini de aktardı.

Kaynak: Sputnik News

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın