Türkiye ve Mısır’dan meyve ve sebze ithalatı yasağının kaldırılmasının Rusya’nın restoran piyasasına ciddi bir etkisi olmayacağı ileri sürüldü.

Rus restorancılar, Türkiye ve Mısır’dan meyve ve sebze ithalatı yasağının kaldırılmasının Rusya’nın restoran piyasasına ciddi bir etkisi olmayacağını savundu.

Kırım Haber Ajansının (QHA), Rusya’nın RİA Novosti haber ajansına dayandırdığı haberine göre konuyla ilgili açıklama, Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen Wheretoeat 2016 Restorancılar Ödülü galipleri tarafından yapıldı.

Wheretoeat’de birinci olan White Rabbit Family restoran holding Başkanı Boris Zarkov, “Yaptırımların uygulanması ve onların kaldırılması bizi ciddi şekilde endişelendirmiyor. Eskiden de sezon içinde sebzeleri Tacikistan ve Özbekistan’dan satın alıyorduk, kışın Avrupa’dan satın alıyorduk ama onun yerine Çin, Tunus ve Güney Amerika’dan alma başladık. Bundan dolayı Türkiye ve Mısır’dan ürün sevkiyatının yenilenmesi hiçbir şekilde bizi ilgilendirmiyor. Gerçekten ilgisiziz. Bizi üretici ülke değil, fiyat ve kalite ilgilendiriyor” beyanatında bulundu.

Aynı fikri paylaşan Twins ve Wine&Crab restoranları sahipleri İvan Berezutskiy ve Sergey Berezutskiy de, “Çoktan Rusya’da üretilen ürünlere geçtik, genel olarak yazın sadece Rus ürünlerini kullanıyoruz. Ülkemizde üretilen ürünlerin kalitesi çok iyi neden Türk ve Mısır menşeli ürünler kullanalım?” şeklinde konuştu.

Haberin devamı için tıklayınız…

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın