Sivas'ta Ramazan ayının en çok satan tatlısı yine değişmedi.

Sivas’ta Ramazan ayının en çok satan tatlısı yine değişmedi. Vatandaşlar, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da iftar sofralarını tulumba ile tatlandırmaya devam ediyor.

Vatandaşlar, iftar sofralarını tulumba ile tatlandırıyor.
Vatandaşlar, iftar sofralarını tulumba ile tatlandırıyor.

On bir ayın sultanı Ramazan ayı ile birlikte vatandaşlar iftar sofraları için tatlı telaşına düşüyor. Sivas’ta iftar yemeği sonrası tatlı tüketmeyi adet haline getirenler, en çok tulumba tatlısını tercih ediyor. Sivaslı’lar, Ramazan ayının değişmez lezzetleri arasında yer alan tulumbadan vazgeçemiyor. Ramazan’ın bu geleneksel tatlısı, kilosu 8 ile 12 lira arasında değişen fiyatıyla satılıyor.

30 yıldır tatlı ve pasta işleriyle uğraşan Ahmet Yanmaz (49), Ramazan ayında müşterilerin en çok tulumba aldığını söyledi. Ramazan ayının değişmez tatlısı olan tulumbanın fiyatının da uygun olması nedeniyle daha çok satıldığını ifade etti. Günlük 150 kilo tulumba sattıklarını anlatan Yanmaz, tulumbanın yanı sıra fiyatı uygun olmasıyla bilinen şekerpare ve cevizli baklavanın da tercih edilen tatlılar arasında yer aldığını sözlerine ekledi.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın