Ambalajsız taşınan meyve ve sebzelere yasak

Meyve ve sebzelerin toptan ve perakende ticaretinde uyulması gereken standartları belirleyen yeni düzenlemeye göre yaş meyve ve sebzeler 2018’den itibaren ambalajsız taşınmamaya başlanacak.

Kahraman Bakkal, Zincir Süpermarketlere karşı dayanamaz oldu

Artan nüfus ve değişen dünya karşısında şehir hayatı da kendini yenilemekten geri kalmıyor. Sayısı her gün artan zincir marketler ve alışveriş merkezleri en belirgin değişimlerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Medya Takip Merkezi (MTM), bu sosyolojik ve ekonomik değişimin medyadaki yansımalarını ele aldı. İşte detaylar…

Ramazan ayında en çok et, karpuz ve domates tükettik

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Mustafa Altunbilek, yerel zincir marketlerde Ramazan ayı ve bayram satışlarını değerlendirdi. Bölgelere göre değişim gösterse de mayıs ayına kıyasla Ramazan'da satışların yüzde 10 arttığını kaydeden Altunbilek, Anadolu'da en çok et ve et ürünlerinin, Türkiye genelinde ise karpuz, domates, salatalık, peynir, meşrubat, tatlı, kırmızı mercimeğin satıldığını söyledi.

TPF: “Ramazan’da spekülatif gıda artışı söylemlerine geçit vermeyeceğiz.”

Ramazan ayı süresince sepetlerin daha ucuza dolacağını belirten TPF Başkanı Mustafa Altunbilek; “Bu Ramazan’da spekülatif gıda artışı söylemlerine geçit vermeyeceğiz.” dedi.

3 kat daha fazla antioksidana sahip: Siyah Sarımsak

Metro Toptancı Market, gastronomi dünyasının önemli bir üyesi olan ve normal sarımsağa oranla 3 kat daha fazla antioksidana sahip olan ‘Siyah Sarımsağı’, Türkiye’de ilk kez Horeca Select markasıyla satışa sundu.

Palandöken: “Ramazan’da askıya pide ve ekmek bırakalım”

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Osmanlı'dan beri süregelen birlik, beraberlik ve paylaşma kültürünün en yoğun yaşandığı Ramazan ayı yaklaşıyor. Sabrın ve açlığın önemini yeniden hatırladığımız bu ayda, maddi durumu yeterli olmayanlar için askıya pide ve ekmek bırakalım” dedi.

Migros’tan gıda bağışında yeni nesil uygulama

Migros, görsel olarak satış kriterlerini karşılamayan ancak besin değerlerini koruyan meyve ve sebzeleri günlük olarak Gıda Bankaları ve sosyal marketlere ulaştırmaya başladı.

Perakende sektörü verimliliğe odaklandı

Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın katılımıyla 12 Nisan’da kağılarını açacak olan Uluslararası Yerel Zincirler Buluşuyor Konferansı ve Fuarında (YZB 2017) “Dönüşüm” başlığı altında perakende sektöründeki verimlilik stratejileri belirlenecek.