PepsiCo, 2017 ikinci çeyreğini, yüzde 3,1 organik ciro artışıyla tamamlayarak mali beklentilerin gerçekleştiğini açıkladı.

PepsiCo, 2017 yılının ikinci çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Açıklamaya göre, yılın ikinci çeyreğinde PepsiCo’nun organik cirosu global ölçekte yüzde 3’ten fazla artış kaydederken ilk çeyrekteki büyüme oranını takip edecek şekilde bir hızlanma görüldü. Organik ciro büyümesi gelişmiş pazarlarda %2 oranında, gelişen ve gelişmekte olan pazarlarda ise %6 oranında gerçekleşti. Şirketin faaliyet kârı sabit döviz kuru bazında %7 artarken hisse başına kârı da yine sabit döviz kuru bazında %13 artış gösterdi.

2017 yılı ikinci çeyrekte gösterilen performansın beklentileri ile aynı doğrultuda gerçekleştiğine ilişkin memnuniyetini belirten PepsiCo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Indra Nooyi, “Markalarımızın ve portföyümüzün gücü, en iyi uygulamalar ve coğrafi olarak ulaştığımız alanın genişliği, makroekonomik zorluklara ve giderek dinamikleşen perakende dünyasına rağmen güçlü sonuçlar almamızı sağladı. İlk çeyrekte olduğu gibi ikinci çeyrekte de finansal sonuçlarımız beklentilerimizle aynı doğrultuda gerçekleşti. 2017 yılını mali hedeflerimizle paralel bir şekilde sonuçlandırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın