Nestle’nin Karacabey’deki fabrikasında 21 Haziran’da başlayan grevin sona erdiği ve işçilerin işbaşı yaptığı şirket yönetimi tarafından açıklandı.

Nestle yönetimi tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Nestlé Türkiye Gıda Sanayi A.Ş’nin Bursa Karacabey İlçesi’ndeki fabrikalarında çalışanları temsil eden TEKGIDA-İŞ sendikası tarafından 21 Haziran’da başlatılan grev, tarafların uzlaşması ile 4 Temmuz Pazartesi itibariyle son bulmuştur. Bunu takiben, Nestlé Waters Türkiye’nin Bursa Kestel’deki fabrikasında geçtiğimiz hafta alınan grev kararı da aynı sendikayla varılan anlaşma doğrultusunda iptal edilmiştir.” denildi.

Anlaşmanın bayram öncesinde sağlanmasının mutluluğunun yaşandığına dikkat çekilen açıklamada şunlar kaydedildi: “Çalışanlarımız ile Ramazan bayramı arifesinde vardığımız uzlaşmadan memnuniyet duyuyoruz. 107 yıldır Türkiye’de faaliyet gösteren köklü bir şirket olarak, ülkemizde yatırım yapmaya ve fabrikalarımızda ürettiğimiz yüksek kaliteli ürünleri tüketicilerimizle buluşturmaya devam edeceğiz.”

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın