2003 yılından beri Alman sağlık hizmetleri şirketi Fresenius Grup’un Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Schneider, Nestle’nin 1922 yılından beri şirket dışından Yönetim Kurulu Başkanlığına getirdiği ilk isim olma özelliğini taşıyor.

Çikolata devi Nestle’nin yeni Yönetim Kurulu Başkanı, Alman sağlık hizmetleri firması Fresenius’dan Ulf Mark Schneider oldu. Schneider, Nestle’nin 1922 yılından beri şirket dışından Yönetim Kurulu Başkanlığına getirdiği ilk isim olma özelliğini taşıyor.

27 Haziran Pazartesi günü Nestle’nin 150. Yıl geleneksel genel toplantısında şirketin yeni Yönetim Kurulu Başkanlığına Ulf Mark Schneider’ın getirilmesine karar verildi. Schneider 1 Ocak 2017 tarihi itibari ile yeni görevine resmen başlayacak.

2003 yılından beri Alman sağlık hizmetleri şirketi Fresenius Grup’un Yönetim Kurulu Başkanlığını yürüten Schneider, Nestle’nin 1922 yılından beri şirket dışından Yönetim Kurulu Başkanlığına getirdiği ilk isim olma özelliğini de taşıyor.

Brabeck-Letmathe: ‘Dünyanın lider şirketi olma yolunda’ hızımız artacak

Başkanlıktan gelecek yıl emekli olarak ayrılacak olan Peter Brabeck-Letmathe, Schneider’ın Yönetim Kurulu Başkanı olarak göreve getirilecek olmasının şirketin “beslenme, sağlık ve sağlıklı yaşam sektöründe dünyanın lider şirketlerinden biri” olmak hedefi doğrultusunda hızının arttırmasını sağlayacağını belirtti.

Brabeck-Letmathe; “Muhteşem idare kadromuz ile birlikte Nestle, günden güne daha da zorlu hale gelen çevre koşullarında hem uzun vadeli hem de kısa vadeli performans hedeflerine ulaşmaya hazır.” açıklamasında bulundu.

Yeni Yönetim Kurulu Başkanının belirlenmesi ile birlikte şirket, Nestle Sağlık Bilimleri ve Nestle Cilt Sağlığı şirketlerini de Nestle yapısı içerisine tam olarak entegre etme hedefini de açıkladı.

Ulf Mark Schneider ise konuşmasında; “Dünya genelinde tüketiciler kişisel sağlıkları konusuna daha fazla ilgi gösteriyor. Bu durum Nestle’nin, beslenme, sağlık ve yaşam sağlığı vizyonunda ilerlemesi yönünde iyi bir konumda olmasını sağlıyor. Nestle çalışanları ve hissedarları ile birlikte bu vizyonu gerçekleştirme doğrultusunda çalışmaya başlamak için sabırsızlanıyorum.” ifadelerini kullandı.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın