Meme kanserine karşı dünyada 7, Türkiye’de ise 2 yıldır mücadele yürüten ve bu yıl Meme Sağlığı Derneği ile işbirliğine giden Nestlé Nesfit, erken teşhisin büyük önem taşıdığı hastalığa ilişkin farkındalık çalışmalarını iç iletişim etkinliklerine taşıdı.

Meme Sağlığı Derneği (Memeder) Kurucusu ve Onursal Başkanı Prof. Dr. Vahit Özmen tarafından meme kanseri, kendi kendine muayenenin ve erken teşhisin önemi konularında bir sunum gerçekleştirildi. Nestle çalışanları tarafından ilgiyle karşılanan toplantıda Özmen, Türkiye’de her 8 kadından 1’inin meme kanseri ile mücadele ettiğine dikkat çekerken, meme kanseri ile mücadelenin 3 ana aşamasını kendini kontrol etme, doktor muayenesi ve mamografi olarak anlattı. Kendi pembe kurdelesini oluşturan kadınlar arasından Vahit Özmen ve Nestle Kahvaltılık Gevrekler Türkiye Müdürü Ayça Erkol’un çektiği kura ile 10 kişi Memeder’in merkezinde mamografi taraması kazandı. Sonrasında pembe tişörtler giyen kadın çalışanlar hep bir araya gelerek dev bir pembe kurdele oluşturdu.

Her kadın kendi pembe kurdelesinin yaratıcısı

Meme kanseriyle ilgili farkındalığı sürdürmek isteyen Nestle Nesfit, tüm kadınları kendi ellerindeki ilginç malzemelerle pembe kurdelelerini oluşturarak, #KontrolSende etiketiyle paylaşmaya davet ediyor.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın