Anadolu Etap’ın Çanakkale Kumkale Çiftliğinde eğitim gören 83 çocuğun resim ve el işi eserleri sergilendi, verdikleri konser ve dinletiler ile halk oyunları gösterisi büyük ilgi gördü.

Anadolu Etap’ın MİÇO projesi kapsamında eğitim gören çocuklar hünerlerini sergiledi.

Meyve bahçelerinde misafir ettiği mevsimlik işçilerin çocuklarına kesintisiz eğitim sağlayan Anadolu Etap, MİÇO projesiyle çocukların yeni beceriler kazanarak yarınlara daha umutlu bir şekilde bakabilmelerini hedefliyor. 25 Ağustos Perşembe günü Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nün organizasyonuyla düzenlenen yılsonu etkinliğinde, MİÇO projesi kapsamında eğitim gören çocuklar çeşitli alanlardaki yeteneklerini sergiledi.

17 Burda Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte Anadolu Etap’ın Çanakkale Kumkale Çiftliğinde eğitim gören 83 çocuğun resim ve el işi eserleri sergilendi, verdikleri konser ve dinletiler ile halk oyunları gösterisi büyük ilgi gördü.

AnadoluEtap_MICO_Sergisi

155 çocuğa kesintisiz eğitim

Etkinlikte MİÇO’larla bir araya gelen Anadolu Etap İnsan Kaynakları Direktörü Oğuzhan Besli yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Türkiye’nin dört bir yanına yayılan çiftliklerimize ilk fidanı 2011’de, 23 Nisan Çocuk Bayramı’nda diktik. Diktiğimiz milyonlarca fidan yıllar içinde serpildi, gelişti ve ağaca dönüştü, meyvelerini verdi. Kendi çiftliklerinde kreş açarak 2015 yılında 150, 2016 yılında ise 155 çocuğa kesintisiz eğitim sağlayan Türkiye’nin ilk tarım şirketi olmanın gururunu yaşıyoruz”.

Konuşmasında MİÇO’lara verilen eğitimin önemine de değinen Oğuzhan Besli, Çanakkale çiftliğindeki kreşte, 7 öğretmenin rehberliğinde çalışmalar yapıldığından söz etti. Türkçe, müzik, beden eğitimi, halk oyunları, resim, el sanatları gibi faaliyetlerle çocukların misafir oldukları süre içerisinde eğitim ve gelişimlerine devam etmeleri, yeni beceriler kazanmaları ve deneyimler elde etmeleri, yarınlara daha umutlu bir şekilde bakabilmelerini istediklerini kaydetti ve projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın