Manisa'da 227 projenin, 135’i büyükbaş ve 24’ü küçükbaş hayvancılık, 16’sı arıcılık, 6’sı bağcılık, 2’si coğrafi ürün, 2’si süs bitkileri, 8’si tavukçuluk, 13’ü kapama meyvecilik, 6’sı mantarcılık, 12’si sera, 3’ü tıbbi ve aromatik bitkiler projesi olarak kabul edildi.

Manisa’da genç çiftçilere 30 bin liraya kadar hibe desteği sağlayacak program kapsamında, il genelinde 227 proje başvurusunun hibe almaya hak kazandığı bildirildi.

Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, genç çiftçilere hibe desteği sağlayacak program kapsamında 227 proje başvurusunun hibe almaya hak kazandığını söyledi. Çebi, çiftçilerin listelerinin İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü internet sitesinde yayımlandığını ve 17 ilçeye ayrıca bildirildiğini ifade etti.

Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı kapsamında 5 bin 448 genç çiftçinin başvurusunun, Vali Yardımcısı Mehmet Yüce başkanlığında oluşturulan Genç Çiftçi Proje Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirildiğini aktaran Çebi, “Şehit, gazi, engelli, kadın ve eğitimli genç çiftçilerimize pozitif ayrımcılığın yapıldığı bu değerlendirmeler neticesinde 227 çiftçimiz, hibe almaya hak kazandı. Bu 227 projenin, 135’i büyükbaş ve 24’ü küçükbaş hayvancılık, 16’sı arıcılık, 6’sı bağcılık, 2’si coğrafi ürün,  2’si süs bitkileri, 8’si tavukçuluk, 13’ü kapama meyvecilik, 6’sı mantarcılık, 12’si sera, 3’ü tıbbi ve aromatik bitkiler projesi olarak kabul edilmiştir. Oluşturulan asil ve yedek listeler il müdürlüğümüzce öngörülen şekilde ve bakanlığımız web sitesi olan gencciftci.tarim.gov.tr adresinden ilan edildi. Listeler 1 Temmuz’a kadar askıda kalacak. Asil listede olan genç çiftçiler ile bağlı oldukları ilçe müdürlüklerinde 11-15 Temmuz 2016 tarihlerinde sözleşme imzalanacak.” dedi.

Üç yıllık bir süreci kapsayan hibe destek programı kapsamında kabul edilen bu projelere, 2016 yılı için 6 milyon 810 bin TL kaynak kullandırılacağını dile getiren Çebi, “Önümüzde yıllarda söz konusu bütçe, artırılarak devam ettirilecek. Proje sahiplerimiz konu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi il ve ilçe müdürlüklerimizdeki Genç Çiftçi Proje Yürütme Birimlerinden ya da kurumumuz internet sitesi olan manisa.tarim.gov.tr adresinden alabilirler.” diye konuştu.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın