Makro ve Uyum marketlerini bünyesinde bulunduran Makro Market A.Ş, 27 Ekim'de konkordato talebinde bulundu.

Türkiye’nin en büyük market zincirlerinden Makro Market, içine düştüğü mali sıkıntıyı aşamayınca konkordato talebinde bulundu. Hurriyet.com.tr’den Dinçer Gökçe’ye konuşan Makro Market ortaklarından Şeref Songör, “Batık durumda değiliz. 2-3 aylık süreye ihtiyacımız var” dedi.

Makro ve Uyum marketlerini bünyesinde bulunduran Makro Market A.Ş, 27 Ekim’de konkordato talebinde bulundu. Hürriyet’ten Dinçer Gökçe’nin haberine göre, mahkeme, şirketin süre talebi gereği tedbir kararı verdi.

Makro Market A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şeref Songör, Hurriyet.com.tr’ye yaptığı açıklamada “Çalışanlarımız ve tedarikçilerimiz sıkıntı yaşamasınlar diye böyle bir yola başvurduk. Mahkemeye iyi bir proje sunduk. Bizim ihtiyacımız, 2-3 aylık süre verilmesi. Biz inanıyoruz ki yeniden daha güçlü bir biçimde toparlayabileceğiz. Şunun kesin olarak bilinmesini isterim ki, şirketimiz batık değil. Cuma günü çeklerimiz yazılmaya başlayınca, ilgili birimlerimizle yaptığımız istişare sonrası konkordato başvurusunda bulunmaya karar verdik. Kuşkusuz çok üzgünüz. Ancak toparlayacağımız yönünde umudumuz var” dedi.

Haberin tamamı için tıklayınız: Hürriyet/Dinçer Gökçe

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın