Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan, ekonomide sıkıntı olmadığını belirtti.

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, kanlı darbe girişiminin ardından her alanda önlem alındığını vurguladı; “Bu alanlardan biri de ekonomi. Tedbirler alınıyor, ekonomide sıkıntı söz konusu değil. Temeller de güçlü.“ dedi. 

OHAL kararına değinen Elvan, şunları kaydetti:

“Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) tamamı ile ortadan kaldırılması için ne gerekiyorsa yapılacak. Bu hangi alan olursa olsun. Bakın okullara yönelik önlemler alınıyor. Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çerçevesinde bunlar dikkate alınıyor. Burada temel noktamız, odak noktamız bu darbe girişimini yapan terör örgütünün ortadan kaldırılması, yok edilmesi. Bunların mali olarak güçlü olduğu alanlar var, bunlar ile ilgili tedbirler de alınacaktır.”

“Türkiye’nin büyümesinden rahatsız olanlar var”

Pek çok ülkenin darbe girişimine karşı, milli iradeden yana açıklamalarda bulunduğunu belirten Bakan Elvan; “Ama Avrupa ve ABD basınında Türkiye’ye karşı ön yargılı kesimler var. Bu kesimlerin açıklamaları var. Türkiye’den rahatsızlar, Türkiye’nin büyümesinden rahatsızlar. Her türlü engellemelere rağmen, dünyada devam eden mali sorunlara rağmen Türkiye güçlü şekilde büyüyor bundan rahatsızlar.” dedi.

Türkiye’nin milli ürünler üretmesinden de rahatsız olan kesimlerin bulunduğuna işaret eden Elvan, “Her şeye rağmen bizim kararlılığımız devam ediyor. Biz, ülkemize ve milletimize sevdalıyız. Biz, milli irade ne söylerse onu söyleriz. Milli irademiz dimdiktir, milletimiz de Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ardındadır.” şeklinde konuştu.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın