Aydın Ticaret Borsası, “Zeytinyağının Pazar Payının Arttırılması Projesi” kapsamında tanıtım ve tadım faaliyetlerinin on üçüncüsünü 05-06 Kasım 2016 tarihlerinde Kütahya “Sera AVM’de” gerçekleştirecek.

Uluslararası Zeytin Konseyi (IOC ) tarafından akredite olan Aydın Ticaret Borsası Tadım Paneli tadım uzmanları, Kütahyalı tüketicilere kaliteli zeytinyağını nasıl ayırt edebilecekleri, kaliteli zeytinyağında olması gereken özellikler hakkında bilgiler verecek.

Aydın Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Adnan Bosnalı
Aydın Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Adnan Bosnalı

Aydın Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Bosnalı, projenin amacının kişi başına düşen zeytinyağı tüketiminin arttırılması ve saf zeytinyağının tüketici ile karşı karşıya getirilmesi olduğunu belirtti. Sağlıklı ve bilinçli bir tüketici kitlesi oluşmasına katkı sağlamayı ve zeytinyağı markalarının iç pazar payını arttırmayı hedeflediklerini kaydeden Bosnalı; “Kütahyalıları Zeytinyağı Tadım Etkinliğimize bekliyoruz” dedi.

“Zeytinyağının Pazar Payının Arttırılması Projesi”

İstanbul Ticaret Borsası, Ege İhracatçı Birlikleri, Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi  (UZZK) ve Aydın Ticaret Borsası Özel Gıda Laboratuvarları A.Ş ortaklığında, Aydın Ticaret Borsası tarafından başvurularak, KOSGEB Başkanlığı tarafından desteklenmeye uygun görülen “Zeytinyağının Pazar Payının Arttırılması Projesi”, tüketicinin zeytinyağı ve özellikleri konusunda bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın