ÖSGD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Coca - Cola İçecek CEO’su Burak Başarır getirildi.

Türkiye’de Kurumsal Gönüllülük Programları geliştiren Özel Sektör Gönüllüler Derneği (ÖSGD)’nin 7. Olağan Genel Kurulu’nda Başkanlığa Coca-Cola İçecek CEO’su Burak Başarır seçildi.

Şirketler için Kurumsal Gönüllülük Programları geliştirilmesi, çalışanların gönüllü olarak bilgi ve deneyimlerini paylaşabilecekleri projelerin kurgulanması, kurumsal gönüllülüğün teşvik edilmesi amacıyla 2002’den beri faaliyet gösteren Özel Sektör Gönüllüleri Derneği 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı üyelerinin katılımı ile 23 Mayıs 2016 Pazartesi günü Limak Eurasia Luxury Hotel’de gerçekleştirildi.

OSGD_YK_2016

Kurumsal Gönüllülük Programları ile gönüllülük çalışmalarını sürdüren 70’e yakın üyesi ve 7 binin üzerinde aktif gönüllü çalışan ve işbirliği yapılan sivil toplum kuruluşları ile bir gönüllülük ağı yaratan ÖSGD Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Coca – Cola İçecek CEO’su Burak Başarır getirildi.

Özel Sektör Gönüllüleri Derneği, kuruluşundan beri uyguladığı Okul Dostu Programı, 2012’de başladığı Meslek Lisesi Koçları Programı yanı sıra sürekli genişleyen ve gelişen bir yelpazede projeler sunuyor. Dernek, danışmanlık ve projelerin yanı sıra gönüllülük eğitimleri veriyor ve şirketlere özel programlar geliştiriyor. ÖSGD 2007’en itibaren her yıl özel sektörde gönüllülük çalışmalarını teşvik etmek için Gönülden Ödülleri; En Başarılı Gönüllülük Programı, En Başarılı Gönüllülük Projesi ve En Yaratıcı Gönüllülük Projeleri kategorilerinde veriyor.

Özel sektör çalışanlarının yetkinliklerini değerlendirebildikleri Meslek Lisesi Koçları Programı, Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü Protokolü ile 50 şirketten, 900 gönüllünün aktif katılımı ile 13 farklı ilde, 89 okulda 6800’e yakın öğrenciye ulaşmayı başardı. Özel Sektör Çalışanların meslek lisesi öğrencilerine hem kişisel gelişimleri hem de profesyonel hayata hazırlıkları aşamasında örnek model olmalarını sağlayan program başarılı bir gönüllülük seferberliği olarak devam ediyor.

2002 yılında kurulan ve 2003 Temmuz ayında düzenlenen lansman toplantısı ile faaliyetlerine başlayan dernekte bugüne kadar; Ümit Boyner (2004 – 2006), Tayfun Bayazıt (2006 – 2010), Agah Uğur (2010 – 2012) ve Dr. Erhan Baş (2012 – 2016) gibi isimler başkanlık yaptı.

ÖSGD’nin yeni başkanı Burak Başarır, aynı zamanda Türk Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD) üyesi. 1 Ocak 2014 tarihinden bu yana Coca-Cola İçecek şirketinin CEO’su olarak görev yapıyor. 1998 yılında CCİ’ye katılan Başarır, artan yönetim sorumlulukları ile finans ve satış departmanlarında farklı roller üstlendi. 2005 yılında CFO pozisyonuna terfi etti. 2006 yılında gerçekleşen CCİ’nin halka arzında kilit rol oynayan Başarır, CCİ – Efes Invest finansal birleşmesine liderlik etti. 2009 yılında Thomson Reuters Extel tarafından Türkiye’nin En İyi CFO’su seçildi. 2010-2013 yılları arasında Türkiye Bölge Başkanı olarak CCİ’nin satış hacmi ve gelir açısından en büyük operasyonunu yönetti.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın