Dünyanın en büyük tedarik zinciri şirketlerinin ve stratejilerinin kapsamlı ve derinlemesine değerlendirildiği Gartner 2015 araştırma listesinde 3. olan Unilever, bu yıl listenin en tepesine yerleşti.

Unilever, uluslararası danışma ve araştırma şirketi Gartner tarafından “Küresel Tedarik Zincirinde En İyi 25” şirket arasında 1 numaraya yükseldi.

Dünyanın en büyük tedarik zinciri şirketlerinin ve stratejilerinin kapsamlı ve derinlemesine değerlendirildiği Gartner 2015 araştırma listesinde 3. olan Unilever, bu yıl listenin en tepesine yerleşti. Unilever ayrıca, Gartner’in yeni 10 Kurumsal Sosyal Sorumluluk kriterinden tam puan aldı.

Unilever’den konuya ilişkin yapılan açıklamada, Gartner Raporu’nda, Unilever’in sıfır atık başarısı ve karbon pozitif olma hedefinin takdir edildiği ve operasyon merkezlerinden oluşan ağı ve order-to-cash sürecine yapılan yatırımları ile ürün yaşam döngüsü yönetimindeki gelişmelerin vurgulandığı belirtildi.

Açıklamada, şirketin geçtiğimiz sene 2030 yılına kadar tüm operasyonlarında karbon pozitif olma hedefini açıkladığı hatırlatılarak, “Unilever 2008 yılından bu yana şirket enerji kaynaklı üretim tonu başına CO2 emisyonlarını yüzde 39, üretim tonu başına su tüketimini yüzde 37 ve üretim tonu başına atıklarını yüzde 97 oranında azalttı.” ifadelerine yer verildi.

Unilever Türkiye’nin 8 fabrikasının da 2013’den bu yana “katı alanlara sıfır atık” gönderdiği ve 2015’den bu yana Unilever’in tüm depoları, dağıtım merkezleri ve ofislerinin “çöplüğe sıfır atık” statüsünde faaliyet gösterdiği bilgisi de açıklamada yer aldı.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın