Kitap & Etkinlik

Kitap & Etkinlik

Yaşam İçin Gıda, gıda, tarım, çevre, beslenme, sağlık, içecek, yiyecek, gıda bilimi, beslenme bilimi, sürdürülebilirlik konularında yayınlanan kitap, dergi ve makalelere; bu alanlarda gerçekleştirilen seminer, panel, konferans, kongre ve fuar etkinliklerine haberlerinde geniş yer vermektedir. Yaşam İçin Gıda okurlarının farkındalığını arttırmak için son çıkan kitap, dergi, makalelelerden okurlarını haberdar etmektedir.

Gömeç’te Zeytin Hasat Şenliği düzenlendi

Türkiye’nin önemli zeytin üretim merkezlerinden Balıkesir’in Gömeç ilçesinde 4. Geleneksel Gömeç Hasat Şenliği düzenlendi.

20 metrelik kebabı yemek için yarıştılar!

Bu sene ilki gerçekleştirilen ADANAFEST İSTANBUL’a gelenler meşhur adana yemeklerini yemek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Yerli, yabancı ünlü şefler, yemek yazarları, İzmir’de buluşuyor!

Boyoz, kumru, kuzu etli şevketi bostan, şambali gibi kendine özgü lezzetlere sahip olan İzmir’de nihayet güçlü ve çok kültürlü yapısını yansıtacak bir “gastronomi” festivali düzenleniyor.

Ankara Coffee Festival, benzersiz kahve deneyimine çağırıyor

Bilkent Center, 28-30 Eylül tarihlerinde Ankara Coffee Festival’e bir kez daha ev sahipliği yapıyor. 3. nesil kahve akımının önde gelen markaları ve lezzetlerini bir araya getiren festivalde başkentliler, usta baristalar, nitelikli lezzetler, tasarım ürünleri ve canlı müzik performansları ile buluşacak, workshop çalışmalarına katılabilecek.

“GastroAntep” başlıyor!

20-22 Eylül tarihlerinde 40 ülkeden dünyaca ünlü 41 şefin de katılacağı “GastroAntep” Festivali, Gaziantep’in zengin mutfağı ve sahip olduğu kültür mirasını yerelden globale taşımaya hazırlanıyor.

Tıp Bilimine Yön Veren 100 Türk

Turkishtime tarafından hazırlanan “Tıp Bilimine Yön Veren 100 Türk” kitabı, araştırmaları, buluşları ve tedavi yöntemleri dünyada yankı uyandıran tıp insanlarımızı bir araya getirdi.

İnegöl’ün yöresel ürünleri masaya yatırılıyor

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), kendine özgü ürün ve markalara sahip İnegöl için çok önemli bir çalışmaya daha imza atıyor. İTSO’nun Yöresel Ürünler ve Coğrafi İşaretler Araştırma Ağı (YÜCİTA) işbirliğinde düzenleyeceği ‘Coğrafi İşaretlerde Türkiye ve İnegöl’  konulu çalıştay, 5 Eylül Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

Kadıköy iklim için ses verecek

Kadıköy İklim Elçileri, 12-14 Eylül’de San Francisco’da gerçekleşecek Küresel İklim Eylem Zirvesi öncesinde, iklim değişikliğine dikkat çekmek ve bu küresel soruna Kadıköy’den ‘ses vermek’ için Eylül ayında bir dizi etkinlik düzenliyor.