Kitap & Etkinlik

Kitap & Etkinlik

Yaşam İçin Gıda, gıda, tarım, çevre, beslenme, sağlık, içecek, yiyecek, gıda bilimi, beslenme bilimi, sürdürülebilirlik konularında yayınlanan kitap, dergi ve makalelere; bu alanlarda gerçekleştirilen seminer, panel, konferans, kongre ve fuar etkinliklerine haberlerinde geniş yer vermektedir. Yaşam İçin Gıda okurlarının farkındalığını arttırmak için son çıkan kitap, dergi, makalelelerden okurlarını haberdar etmektedir.

Dünyanın en sağlıklı gıdasıyla 90 tarif

Aslında belki de yoğurt hayatımızdaki en önemli gıda! Bağırsak dostu, iyileştirici, mucize bir besin… Bütün dünyada sağlıklı beslenmek isteyenlerin gözdesi durumunda.

Doğada Neler Olup Bitiyor Bilmek İstemez misiniz?

Bitkiler çok yaratıcıdırlar: Güneş ışığını daha iyi almak, böcekleri kendilerine çekmek, tohumlarını dağıtmak ve daha bir sürü şeyde inanılmaz yöntemler uygularlar. Bunları fark etmek...

12 kitap bir arada: Tıbbi Beslenme Tedavisinde Güncel Uygulamalar

Editörlüğünü Doç. Dr. Gamze Akbulut’un yaptığı Tıbbi Beslenme Tedavisinde Güncel Uygulamalar isimli 12 kitaplık seri, bir araya getirilerek tek kitapta toplandı.

İlk hasat Çocuk Belediyesi’nden

Mandalina hasat mevsimini üç günlük şenlikle kutlayan Seferihisar’da ilk hasat çocuklar tarafından yapıldı. Mandalina bahçesinden girerek mandalina toplayan çocuklar, ardından Seferihisar Belediyesi tarafından yapılan yeni tesislerinin açılışını yaptı. Açılışta Doğukan Manço ve Adam Olacak Çocuk gösterisi büyük bir coşkuyla izlendi.

Çok yaşasın kurular!

Kuru yemiş, kuru meyve üretiminde ilk sıralarda yer alan ve 150 ülkeye ihracat yapan Türkiye, 21-22 Kasım tarihleri arasında sektör için oldukça önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak. Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi’nde düzenlenecek NFV EXCO Dried organizasyonunda kuru yemiş ve kuru meyve sektörüne ilişkin tüm gelişmeler ve sorunlar masaya yatırılacak.

Kanser ve otizm vakaları neden artıyor?

Tüm dünyada kanser ve otizm vakalarında artış gözlemleniyor. Synevo Laboratuvarları’nın düzenleyeceği immünoloji, kanser, otizm konferansı, konunun bilinmeyen önemli taraflarını ilk kez masaya yatırıyor. Konferansın tüm geliri ise Otizm Dernekleri Federasyonu’na bağışlanacak.

Ambalaj Tasarımının Genç Yıldızları

Bu yıl 13'üncüsü düzenlenen 'Ambalaj Tasarımı Ulusal Öğrenci Yarışması’nın kazananları açıklandı. Birbirinden yaratıcı 18 projenin yarıştığı finalde, ilk üçe giren projeler Anadolu Üniversitesi ve...

‘Turkish Contract Law’ (Türk Sözleşmeler Hukuku)

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhan Helvacı Türk Sözleşmeler Hukuku’nu İngilizce olarak, ‘Turkish Contract Law’ (Türk Sözleşmeler Hukuku) adıyla kitaplaştırdı. Sözleşmeler Hukuku’nun en teknik ve anlaşılması güç konularını bile sade ve anlaşılır bir dille anlatan kitap dünyanın hukuk alanındaki önde gelen yayınevlerinden Alman Springer tarafından yayınlandı. Esere internet ortamında elektronik kitap (e-book) olarak da erişilebiliyor.