Kitap & Etkinlik

Kitap & Etkinlik

Yaşam İçin Gıda, gıda, tarım, çevre, beslenme, sağlık, içecek, yiyecek, gıda bilimi, beslenme bilimi, sürdürülebilirlik konularında yayınlanan kitap, dergi ve makalelere; bu alanlarda gerçekleştirilen seminer, panel, konferans, kongre ve fuar etkinliklerine haberlerinde geniş yer vermektedir. Yaşam İçin Gıda okurlarının farkındalığını arttırmak için son çıkan kitap, dergi, makalelelerden okurlarını haberdar etmektedir.

TÜDAV Antarktika Fotoğraf Sergisi, Boat Show’da…

Antarktika’nın bilim ve barış için korunmasını ve insanlığın ortak mirası olarak kalmasını destekleyen Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV), 10-18 Şubat tarihleri arasında TÜDAV standında CNR Expo Yeşilköy’de ziyaretçilerini bekliyor. CNR Avrasya Boat Show'daki fotoğraf sergisi, Vakfın desteklediği 2014-2015 ve 2016 yılında gerçekleştirilen ilk Türk Antarktika Araştırma Seferi sırasında havadan, karadan ve denizden çekilen 30 fotoğrafı içeriyor.

Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması için başvurular başlıyor

Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin düzenlediği ve sektörün en prestijli yarışmalarından biri olarak kabul edilen “Ambalaj Ay Yıldızları 2018” için başvurular 1 Şubat’ta başlıyor. Yarışmaya yurt içi ve yurtdışındaki ambalaj üreticileri, tedarikçileri, marka sahipleri ve tasarımcıları son iki yılda üretilmiş ve piyasaya sürülmüş ambalajlarıyla katılabiliyor.

Robot Sophia Türkiye’ye geliyor

Dünyanın vatandaşlık alan ilk insansı robotu Sophia, 19 Nisan’da, 5’incisi düzenlenecek Marketing Meetup’a konuk olacak. İlk kez Türkiye’ye gelecek olan Sophia, iş dünyasının dâhilerini buluşturan konferansta, merak edilen soruları yanıtlayacak.

Global Gastroekonomi Zirvesi

TURYİD gastronominin ekonomik önemini ve kalkınmaya katkısını ortaya koymak için uluslararası zirve düzenliyor. Gastronomi konusunda dünya markası olan ülkelerin temsilcileri 29 Mart’ta İstanbul’da Global Gastroekonomi Zirvesi’n de bir araya gelecek.

Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışması’nda dereceye girenler belli oldu

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından, 2009 yılından itibaren “Tarım ve İnsan” başlığı altında gerçekleştirilen ve DenizBank sponsorluğunda düzenlenen fotoğraf yarışmasının dokuzuncusu sonuçlandı. 512 katılımcının, 2 bin 346 fotoğrafla yarıştığı bu yılki yarışmanın kazananları 18 Ocak’ta düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Adam Smith’in Yemeğini Pişiren Kimdi?: Ekonomide Kadının Görünmez Eli

Akşam yemeğiniz sofranıza nasıl geliyor? Basit gibi görünse de çetrefil bir soru. Üstelik iktisadın temelini oluşturuyor.

Yeni Çin Seddi: Çin’in Uluslararası Para İlişkilerinde Güç ve Siyaset

Koç Üniversitesi Yayınları (KÜY), Yeni Çin Seddi: Çin’in Uluslararası Para İlişkilerinde Güç ve Siyaset adlı kitabı Politik Ekonomi kategorisinde yayımladı.

Küçük Şefler Restoranı

Sabri Ülker Vakfı, Yemekte Denge Eğitim Projesi kapsamında okullarda eğitim materyali olarak kullanılacak “Küçük Şefler Restoranı” adlı hikâye kitabını tanıttı.