Kitap & Etkinlik

Kitap & Etkinlik

Yaşam İçin Gıda, gıda, tarım, çevre, beslenme, sağlık, içecek, yiyecek, gıda bilimi, beslenme bilimi, sürdürülebilirlik konularında yayınlanan kitap, dergi ve makalelere; bu alanlarda gerçekleştirilen seminer, panel, konferans, kongre ve fuar etkinliklerine haberlerinde geniş yer vermektedir. Yaşam İçin Gıda okurlarının farkındalığını arttırmak için son çıkan kitap, dergi, makalelelerden okurlarını haberdar etmektedir.

Resimli Türkiye Florası

Türkiye’nin en önemli doğal varlıklarından olan bitki çeşitliliğini tek bir eserde toplamak amacıyla Cumhurbaşkanlığı'nın Himayelerinde Flora Araştırmaları Derneği ve Ali Nihat Gökyiğit Vakfı (ANG) işbirliğiyle çalışmaları devam eden Resimli Türkiye Florası Projesi’nin ikinci cildi yayınlandı.

Organ Bağışına Karikatürlü Destek

Organ bağışı konusuna küresel ölçekte dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla Türkiye Organ Nakli Vakfı (TONV) ve Karikatürcüler Derneği işbirliğiyle uluslararası platformda ilk kez düzenlenen Karikatür Yarışması’nın kazananları belirlendi.

6. Gıda Güvenliği Kongresi başladı…

Gıda Güvenliği Kongresi'nin 6.'sı bugün İstanbul Grand Cevahir Hotel Kongre Merkezi’nde başladı.

“Meyve suyu yarar”

Meyve suyu sektörünün çatı kuruluşu MEYED (Meyve Suyu Endüstrisi Derneği), 10 Mayıs 2018 Perşembe günü İstanbul'da gerçekleştireceği etkinlikle 25. Yılını kutluyor. Etkinlikte, derneğin, “MEYVE SUYU YARAR” başlığıyla hayata geçireceği iletişim kampanyasının da detayları paylaşılacak.

Gıda Güvenliği Kongresi Başlıyor…

Gıda Güvenliği Kongresi'nin 6.'sı 3 - 4 Mayıs 2018 tarihlerinde İstanbul Grand Cevahir Hotel Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

“İthal ettiğimiz ürün oranını azaltmak için çalışıyoruz”

İthalat oranlarını düşürmek için özellikle teknolojik üretime dayalı çalışmalar yaptıklarını söyleyen Bilim Sanayi Teknoloji Bakan Yardımcısı Doç. Dr. Hasan Ali Çelik; “Tekno Yatırım Stratejik Ürün Desteklerinde yüzde 70’e varan destekler sağlıyoruz.” dedi.

Gastronometro, Coğrafi İşaret Zirvesi’ne ev sahipliği yapıyor

Metro Türkiye, 27 Nisan’da ilk kez İstanbul’da düzenlenecek olan Coğrafi İşaret Zirvesi’ne Gastronometro ile ev sahipliği yapacak.

23 Nisan Kutlu Olsun!

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 98. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun! 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Atatürk diyor...