Kayseri Şeker Fabrikası “TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Belgesi” ile “TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi” kalitelendirme belgelerini aldı.

Kayseri Şeker’den yapılan yazılı açıklamaya göre, TS EN ISO 9000 Kalite Yönetim, TS EN ISO 22000 Gıda Güvenliği, FSSC 22000 Gıda Güvenliği, TS ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti, TS 861 Beyaz Şeker Standardı, Helal Gıda, Yerli Malı, KOSHER Sertifikalarına sahip olan Kayseri Şeker, altı aylık bir çalışma sonrasında TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Belgesi ile TS EN ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi belgelerine de sahip olmayı başardı.

Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, kalite insan için ne kadar önemli ve elzem ise şirketler içinde aynı kıymete sahip olduğunu söyledi.

Kayseri Şeker’de kaliteye ayrı bir önem verdiklerini belirten Akay, şunları kaydetti:

“Kalite her yerde kalitedir. Günümüzde şirketlerin, küresel arenada söz sahibi olmasının, ürününe alıcı bulmasının yolu, dünyaca kabul gören kalite standartlarına sahip olmasından geçmektedir. Şirketleri geliştiren, dünya ile entegrasyonunu sağlayan en önemli unsurların başında elbette ki kalite gelmektedir. Şirketler açısından, kalite standartlarına sahip olmak, ticari anlamda dünya ile ortak dili kullanmaktır. Biz Kayseri Şeker olarak Kalite yolculuğumuza tarladan ve çiftçimizden başlamış bulunmaktayız. Bu kapsamda, kaliteli tohum, kaliteli gübre ve kaliteli pancar, kalite yolculuğumuzun startını verdiğimiz noktadır. Ürettiğimiz ürünün kalitesine dikkat ettiğimiz kadar işçi sağlığı ve güvenliğini de en üst noktada tutuyoruz. Aldığımız belgelerde bunun göstergesidir.”

Türk Standartları Enstitüsü Genel Sekreter Yardımcısı Aykut Kırbaş da, “Kayseri Şeker ülkemizdeki kalite yolculuğumuzda bizim en büyük paydaşlarımızdan birisidir. Bugün burada bulunmamızın nedeni yönetim sistemi alanında Kayseri Şekere 4. ve 5. Yıldızı yani 4 ve 5. Belgeyi vermek için bir araya geldik. Kayseri Şeker bu belgeleri alarak uluslararası bir şekilde sertifikasını ilan etmiş durumda. Kayseri Şeker daha öncede bu hassasiyeti gösteriyordu. Şimdi artık bunu tüm çalışanları ve kamuoyu ile paylaşmış durumdadır .” dedi.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın