Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Ayhan Karayama, Yönetim Kurulu kararıyla görevinden alındı.

Yönetim Kurulunun dünkü olağanüstü toplantısında görevine son verilen Ayhan Karayama’nın yerine Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürlüğü görevine, daha önce 3 dönem AKP Bilecik milletvekilliği yapmış olan Fahrettin Poyraz getirildi.

Eski Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik döneminde Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürlük görevine getirilen Ayhan Karayama, Birlik Yönetim Kurulu’nun olağanüstü toplantısında görevinden alındı.

Karayama’nın yerine daha önce 3 dönem AKP Bilecik milletvekilliği yapmış olan Fahrettin Poyraz getirildi.

Veda mesajı yayınladı

Ayhan Karayama, Tarım Kredi çalışanlarına yönelik veda mesajında;

“20 aylık çalışma sürecinin sonunda, yöneticilerimizin iradesi ve yönetim kurulumuzun kararı ile bu görevi, daha önceden yakinen tanıdığım değerli dostum Fahrettin Poyraz Beye devrediyorum. Fahrettin Poyraz kardeşime başarılar diliyor ve her zaman yanında olacağımı bilmesini istiyorum.

Görevde bulunduğum süreç içerisinde bize her türlü desteklerini esirgemeyen Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın Başbakanımıza, Sayın Bakanlarımız Faruk Çelik ve Ahmet Eşref Fabıbaba’ya, Yönetim ve Denetim Kurulu üyelerimize, siz değerli çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum. Yeni göreve gelen arkadaşımıza görevi süresince her türlü desteği sağlayacağınıza inanıyorum.

Allah (c.c.)’a hamdolsun şahsıma yapılan haksız tüm yalan haberlere ve iftiralara rağmen alnımın akıyla bu kurumdan ayrılmak nasip oldu. Yalan haber ve iftira sahiplerini Allah’a havale ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Fahrettin Poyraz

3 dönem vekillik yaptı

1968 Kütahya doğumlu Fahrettin Poyraz, Maliye Bakanlığında muhasebe denetmeni, Sayıştay Başkanlığında başdenetçi olarak görev yapmıştı. Poyraz; 22, 23 ve 24’üncü dönemde Bilecik Milletvekili seçildi. 24. Dönemde Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Başkanı görevini yapan Poyraz, evli ve 5 çocuk babası.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın