2. Mut Zeytin ve Zeytinyağı Sempozyumu’na katılarak Mutlulara zeytin ve zeytinyağıyla beslenmenin önemini anlatan ünlü Kardiyolog-Cerrah Prof. Dr. Canan Karatay, “Zeytin ağacı yok edilmemeli, canınız gibi korumalısınız.” dedi.

Mersin’in Mut ilçesinde bu yıl 2’ncisi düzenlenen Mut Zeytin ve Zeytinyağı Sempozyumu’na katılan Prof. Dr. Canan Karatay, zeytin ve zeytinyağının şifa olduğunu ifade etti.

Karatay; “Günlük 30-40 adet zeytin yiyin ve bol bol zeytinyağı kullanın. Zeytin yaprağı çayının da bağışıklık sistemini kuvvetlendirici özelliği var. Ülkemiz zeytincilik konusunda bir cennet vatanıdır.” şeklinde konuştu.

Amerika’nın 2025 yılını kıtlık yılı olarak hesap ettiğini hatırlatan Karatay, “Zeytin altındır, zeytinyağı bir meyve suyudur. O kıtlık yılında tek ayakta kalacak ağaç zeytin ağacı olacaktır. Zeytin ağacı çok olan ülkeler kıtlık yaşamayacaktır. Zeytin ağacı yok edilmemeli, canınız gibi korumalısınız.” dedi.

Mut Karacaoğlan Çınaraltı Parkı’nda düzenlenen sempozyuma, milletvekilleri Baki Şimşek ve Serdar Kuyucuoğlu, Mut Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, sanatçı Musa Eroğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın