İtalyan Hükümeti’nin Otantik İtalyan gıda ürünleri ve şaraplarının tanıtılacağı, İtalyan şeflerin öğrencilere eğitim vereceği ve şarap tadımına yönelik kursların olacağı “Autentico Italiano” projesi için geri sayım başladı.

İtalya'nın Ankara Büyükelçisi Luigi Mattiolo (Murat Kula - Anadolu Ajansı)
İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Luigi Mattiolo (Murat Kula – Anadolu Ajansı)

Son dönemde, İtalya- Türkiye ekonomik ilişkilerinin gelişmesine bağlı olumlu havanın lezzete de yansıyacağı “Autentico Italiano” projesinin etkinlik programı, İtalya Büyükelçisi Luigi Matiolo’nun ev sahipliğinde, Venedik Sarayı’nda, 12 Ekim Çarşamba günü açıklanacak.

İtalya Hükümeti, Türkiye ile ekonomik alışverişin artmasının yanı sıra kültür alışverişinin de artmasına büyük önem veriyor. Türkiye’ye yeşil bitki ithalatında birinci sırada yer alan İtalya, EXPO 2016 Antalya’ya kurduğu İtalyan Bahçesi ile bu alandaki peyzaj mimarisini, bitkisel zenginliğini ve estetik anlayışını tanıttı. İtalya, şimdi de Türkiye’de “Autentico Italiano” projesi ile ülkenin damak zevkini tanıtacak bir dizi etkinlik planlıyor.

İtalyan Şeflerden Otantik Lezzetler

“Autentico Italiano” projesi kapsamında, MSA – ALMA Akademileri işbirliğiyle, 2016-2017 MSA workshoplarında İtalyan şefler öğrencilere 7’şer günlük eğitimler verecek. İtalyan Gıda Ürünleri Haftası kapsamında ise, 1 ay boyunca İtalyan ürünlerinin tanıtımına yönelik promosyon aktiviteleri ve şarap tadımına yönelik kurslar da

Ünlü İtalyan Şef Aldo Kaslowksi konuşmacılar arasında

İtalya’ya özgü lezzetlerin tanıtılacağı projenin programı için düzenlenecek basın toplantısında konuşmacılar arasında, İtalyan Büyükelçisi Luigi Matiolo, İtalyan Ticaret ve Tanıtım Ajansı (ITA) İstanbul Direktörü Aniello Musella, İtalyan Mutfak Akademisi’nin ünlü şefi Aldo Kaslowksi ve MSA ve ALMA temsilcileri de yer alacak.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın