Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu

Gaziantep Ticaret Borsası (GTB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, İstanbul Sanayi Odası (İSO) 2015 yılı  “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırma sonuçlarını değerlendirerek, listede yer alan Gaziantepli şirketleri başarılarından dolayı kutladı.

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde Gaziantep’ten 24 firmanın yer aldığını kaydeden GTB Başkanı Tiryakioğlu, “2015 yılında bir önceki yıla göre İSO 500 listesine giren Gaziantepli şirket sayımız artış göstererek 24’e ulaştı. Türkiye’deki 500 büyük sanayi kuruluşu sıralamasında 24 şirketin Gaziantep’ten listede yer alıyor olması son derece gurur ve mutluluk verici bir durum “dedi.

Türkiye ekonomisinin mimarı Gaziantepli sanayici ve iş adamlarının başarı hikâyelerini yaşanan çeşitli sorunlara rağmen yazmaya devam etmesinin 2023 hedeflerinin yakalanması açısından da umut verici olduğunu kaydeden Tiryakioğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“2015 yılında yaşanan tüm sıkıntılara rağmen istikrarlı büyümelerini büyük bir azim ve kararlılıkla sürdürerek, İSO 500’de şehrimizi Türkiye genelinde ilk 5 sıraya taşıma başarısı gösteren tüm şirketlerimizi ve çalışanlarını yürekten kutluyorum. İSO 500’de 24 şirketimizin yer alması sadece Gaziantep için değil Türkiye’nin bölgesel alanda gelişimi ve kalkınması adına da sevindirici bir gelişmedir. Güçlü yarınlar için yatırıma, üretime ve istihdama yönelerek, milli ekonomimize katkı sunan tüm şirketlerimizin bu başarılarının katlanarak devam etmesini diliyorum.”

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın