Özel sermaye şirketi Infinity Invest Holding A.Ş., GNC (General Nutrition Center) Türkiye’nin tüm haklarını mağazaları ile birlikte Bakara İlaç’tan satın alıyor.

Özel sermaye şirketi Infinity Invest Holding A.Ş., dünyanın önde gelen doğal vitamin, mineral ve bitkisel ürün üretim, pazarlama ve dağıtım firmalarından biri olan GNC’nin (General Nutrition Center), Türkiye franchise lisansını elinde bulunduran Bakara İlaç’la Türkiye’deki dağıtım haklarının satın alınması konusunda anlaşmaya vardığını duyurdu.

GNC Türkiye,  vitamin, mineral, bitkisel ürünler, sporcu beslenme ürünleri ile diğer sağlıklı yaşam ürünlerinin satış ve dağıtımını 18 ilde 64 mağazada, 250’den fazla eczane satış noktası ve online satış mağazasında gerçekleştiriyor.

Infinity Invest Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aşur
Infinity Invest Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aşur

Bu satın alma ile sektöründe öncü bir markayı daha bünyelerine kattıklarını kaydeden Infinity Invest Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aşur, “Türkiye doğal vitamin, mineral ve bitkisel ürünler pazarında büyüme potansiyeli yüksek bir ülke ve GNC de geniş ürün portföyü ile konusunda dünya lideri bir marka. Türkiye’de büyüme potansiyeli yüksek. Hedefimiz, kendi açacağımız 300 mağaza ve Türkiye’nin büyük eczanelerinin portföylerine girerek GNC ürünlerinin herkes tarafından rahatlıkla temin edilmesini sağlıyor olmak. Mağazalarımız kendimize ait olacağı için yaratacağımız istihdam ile de ülke ekonomimize katma değer sağlayacağız.” dedi.

GNC ile doğal vitamin, mineral ve bitkisel ürün arayan herkese ulaşmayı hedeflediklerini belirten Aşur, “Dünya ile aynı anda en yeni ürünleri Türkiye’de de satışa sunacağız. Müşterilerimize bugüne kadar Türkiye’de bulamadıkları ürünleri temin etmelerini sağlayacağız.” şeklinde konuştu.

Infinity Invest Holding A.Ş.’nin yatırım portföyünde Gulf, Antoil, Delta Rubis, DB Tarımsal Enerji, Özsüt ve Pastarom gibi şirketler bulunuyor. Şirket, bu satın alma ile birlikte GNC Türkiye’yi de portföyüne dahil etmiş oldu.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın