Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü bünyesinde ‘Yeşil Masa’ uygulaması başlatıldı. İl Müdürü Dr. Murat Çakmaklı tarafından projelendirilen ‘Yeşil Masa’, Bakan Faruk Çelik’in kentteki temasları sırasında açıldı.

Yeşil Masa, üreticilerin taleplerini en hızlı ve sağlıklı biçimde sonuçlandırmaya yönelik bir proje olarak Bakan Faruk Çelik tarafından hizmete açıldı. Uygulama ile Şanlıurfa’da bitkisel-hayvansal üretim yapan üreticiler, gıda üretimi ve satışı yapan işletmeler ile Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü arasında hızlı-etkili ve sürekli bir bilgi ağı kurulması hedefleniyor. Geçtiğimiz hafta sonunda Şanlıurfa’ya bazı temaslarda bulunmak üzere gelen Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, İl Müdürlüğü’nü ziyaret ederek Yeşil Masa’nın açılışını gerçekleştirdi.

“Beyaz masa vardı ancak konu tarım olunca yeşil masa isabetli karar oldu”

Uzun yıllardır siyasette beyaz masa uygulaması bulunduğunu ancak konu tarım olduğunda ‘Yeşil Masa’ uygulamasını başlattıklarını aktaran Bakan Faruk Çelik, “Ben il müdürümüzü tebrik ediyor, görev alacak arkadaşlara başarılar diliyorum.” dedi.

Tarımı ayağa kaldırmanın önemli yolunun çiftçinin memnuniyetinden geçtiğini söyleyen Bakan Çelik, “Biz tarımı ayağa kaldıracaksak, tarım şaha kalkacaksa, bu, çiftçinin memnuniyetiyle, bilinçlenmesiyle gerçekleşir. Eğer biz bilinçli tarım yapabilirsek tarımsal verimde ve kalitede çok önemli noktalara geliriz. Eğer bu yönetim kadroları çiftçinin derdi ile dertlenirse, çiftçideki moral ve motivasyon da bu üretimin artmasına çok ciddi katkı sağlayacaktır. Dolayısıyla Şanlıurfa’da bu akşam başlatmış olduğumuz ‘Yeşil Masa’ uygulamasını 81 vilayetimize, inşallah Şanlıurfa’da öncülük yaparak yaygınlaştıracağız ve çiftçilerimizle burada hizmet veren görevlilerimiz arasında büyük bir köprü görevini bu masa görmüş olacaktır. Yeşil Masa’nın hayırlı olmasını diliyorum. Tüm çiftçi kardeşlerimize, bu masa sayesinde elde edecekleri verimin Türkiye’ye çok ciddi katkı sağlayacağı inancıyla bereketli olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Tarim Bakanligi ilk 'Yesil Masa' uygulamasini Sanliurfa'da baslatti

Nasıl çalışacak?

Yeşil Masa uygulamasında çiftçiler-üreticiler web ortamında, mail ortamında, telefon aracılığı ile veya kuruma bizzat başvuruda bulanarak talep, öneri ve şikayetlerini ‘Yeşil Masa’da görevli personele iletecek, görevli uzman personel tarafından alınan talepler il ve ilçelerdeki konu uzmanlarına iletilecek ve en geç 5 (beş) iş günü içerisinde talep sahibine geri bildirimde bulunulacak. Süreç, ‘Yeşil Masa’da görevli konu uzmanı tarafından kayıt altına alınarak bizzat yönetilecek. Böylelikle Yeşil Masa ile çözülmemiş sorun, değerlendirilmemiş talep ve öneri, işleme alınmamış şikayet, kurum girişinde karşılanmamış çiftçi kalmayacak.

HENÜZ YORUM YOK

Bir Cevap Yazın