Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik ilkeleri, kuraklık, iklim değişikliği, çevre, çevrenin korunması, karbon salımı, karbon ayak izi, su ayak izi

TEMA Vakfı, EEB yönetiminde

TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, Avrupa Çevre Bürosu’nun (European Environmental Breau-EEB) yönetim kuruluna seçildi.

“Gönüllüysen Renk Ver”

Türkiye’de 2015 yılından beri Ulusal Gönüllülük Komitesi üyesi kurumlar “Gönüllüysen Renk Ver” mottosuyla “5 Aralık Dünya Gönüllüler Günü”nde gönüllüğün “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri”ne katkısını görünür kılmak, gönüllü çalışmaların önemine vurgu yapmak ve gönüllülere teşekkür etmek amacıyla bir araya geliyor.

Arılar için biz ne yapabiliriz?

Arı Dostu, Arı Odaklı Arıcılık… Arıların Geleceği…  Şehrin ortasında arıcılık… Hapishanede arıcılık… Ve en önemlisi: Arılar için biz ne yapabiliriz? Tüm bu konular, 9 Aralık’ta İzmir’de düzenlenen Uluslararası Ekolojik Arıcılık Konferansı’nda masaya yatırılıyor.

Dünya Küçük Akbaba uzmanları Beypazarı’nda toplandı

Küçük akbabaların Bulgaristan’dan Nijerya ve Etiyopya’ya uzanan yaşam alanlarında ve göç yolunda gerçekleşen ölümlerini engellemek için Beypazarı’nda bir araya gelen uzmanlar, 5 yıl sürecek bir çalışma başlattı.

Ekonomi Gazetecileri Derneği, küresel ısınmayı masaya yatırdı

EGD Yönetim Kurulu Başkanı Toprak: “Yaşadığımız dünyanın aynı zamanda gelecek kuşaklara ait olduğu bilincini taşıyarak, toplumsal bilinci artırmayı sürdüreceğiz.”

İstanbul’da dünya literatürüne geçen yeni bir endemik bitki türü keşfedildi

İstanbul’dan dünya literatürü için bir ilk kayıt altına alındı; İSTANBUL SOĞANI (Allium istanbulenese) adı verilen endemik bitki türünün, ülkemiz çapında yürütülen biyolojik çeşitlilik envanter çalışmaları sırasında toplanan Allium cinsine ait örneklerin bilimsel olarak tanımlanması yapılırken bilinen türlerden hiçbirine benzemediği tespit edildi.

İzmir Kuşlara Mezar Olmasın!

Doğa Derneği; “Dünyadaki on flamingodan birinin yuvası olan Gediz Deltası’na otoban yapılması asla düşünülmemeli. Mevcut projenin tamamen iptal edilmesi için tüm hukuki ve vicdani yollarla çalışmaya devam edeceğiz.”

TEMA Vakfı: Toprak karnemiz zayıflarla dolu

13-19 Kasım tarihlerini kapsayan Erozyonla Mücadele Haftası’nda TEMA Vakfı, son yıllarda dünya gündeminde önemli bir yer bulan “toprak bozulumu"na dikkat çekiyor ve tüm Türkiye'de “Yaşam toprakta filizlenir” sloganıyla yürüyüş ve etkinlikler düzenliyor.