Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik ilkeleri, kuraklık, iklim değişikliği, çevre, çevrenin korunması, karbon salımı, karbon ayak izi, su ayak izi

Emine Erdoğan: “Modern insan, kendini doğanın hâkimi zannediyor”

Emine Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen Sıfır Atık Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, “Ne yazık ki modern insan, kendini doğanın hâkimi zannediyor. Oysa bizler doğanın sadece bir parçasıyız. Doğa biz olmadan hayatiyetini sürdürebilir fakat biz tabiat olmadan yaşayamayız” diye konuştu.

“Havza: Bir Su Hikayesi”

The Circle’ın su sorunu konusunda farkındalık yaratacak sergisi “Havza: Bir Su Hikayesi”, 1 Kasım Perşembe günü açılıyor.

2018 Sürdürülebilir İş Ödülleri sahiplerini buldu

Başarılı sürdürülebilir iş modellerini ödüllendirmek amacıyla bu yıl beşincisi düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri, Fairmont Quasar İstanbul Otel'de 17 Ekim akşamı düzenlenen ödül töreninde sahiplerini buldu.

Son 139 yılın en sıcak dördüncü Eylül’ü yaşandı

Geride bıraktığımız Eylül ayının şimdiye kadar kaydedilmiş en sıcak dördüncü Eylül ayı olduğu bildirildi.

“İnsan kaynaklı iklim değişikliğinin bilimi sanıldığından daha eski”

Prof. Dr. Dalfes, “Birçok kişi Yeryüzü atmosferindeki karbon dioksit artışının iklim üzerindeki etkilerinin nispeten yeni bir keşfi olduğunu düşünür. Hâlbuki karbondioksitin ve diğer sera gazlarının etkileri 19. Yüzyıl’ın sonlarından itibaren bilinmektedir.”

TEMA: Türkiye Paris Anlaşması’nı onaylamalı!

TEMA Vakfı, Türkiye’nin iklim değişikliğine neden olan sera gazı emisyonlarının azaltımı ve adaptasyon çalışmaları kapsamında öncelikle Paris Anlaşması’nı onaylayarak zaman kaybetmeden harekete geçmesi gerektiğini vurguladı.

Hava kirliliğini azaltmak Avrupalılara 183 milyar Euro tasarruf sağlayabilir

InnoEnergy ve Deloitte’in hazırladığı Clean Air Challenge Raporu çarpıcı sonuçlar içeriyor. Rapora göre, sanayi kaynaklı hava kirliliğinin azaltılmasıyla Avrupalılar 2025’e kadar 183 milyar Euro tasarruf sağlayabilir. Raporda, artan sağlık sorunları ve ekonomik krizler için yenilikçi çözümlere de yer veriliyor.

Kadıköy iklim için ses verecek

Kadıköy İklim Elçileri, 12-14 Eylül’de San Francisco’da gerçekleşecek Küresel İklim Eylem Zirvesi öncesinde, iklim değişikliğine dikkat çekmek ve bu küresel soruna Kadıköy’den ‘ses vermek’ için Eylül ayında bir dizi etkinlik düzenliyor.