Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik ilkeleri, kuraklık, iklim değişikliği, çevre, çevrenin korunması, karbon salımı, karbon ayak izi, su ayak izi

Murat Tarakçıoğlu: “Dünya tarımda dijital dönüşümü konuşurken, gündemi kaçırmamak gerekli!”

Dünyanın tarım alanında teknoloji ve bilimi ciddi olarak kullandığını söyleyen Cargill Gıda Ortadoğu, Türkiye ve Kuzey Afrika Yönetim Kurulu Başkanı Murat Tarakçıoğlu; “İleride tek tuşla tarımda neler yapılabileceğini düşünmek beni heyecanlandırıyor” dedi.

Sürdürülebilir İş Ödülleri sahiplerini buldu

Türkiye’de sürdürülebilir iş modellerinin gelişmesine ve değişimin ivme kazanmasına katkıda bulunmak amacıyla bu yıl dördüncü kez düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri sahiplerini buldu.

“Su Elçileriyiz Suyun Bekçileriyiz” yarışması okullarda…

Çevre ve su kaynaklarının korunması ve sürdürülebilirliğini sağlamak konusunda toplumdaki farkındalığı artırmak amacıyla yürütülmekte olan ve Avrupa Birliği ile Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilen “Su Elçileri Eğitim ve Farkındalık Artırma Teknik Destek Projesi” kapsamında tüm ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin katılımına açık olarak “Su Elçileriyiz Suyun Bekçileriyiz” yarışması gerçekleştirilecek.

TEMA Vakfı’nın yeni Genel Müdürü Oben Akyol oldu

TEMA Vakfı’nın Genel Müdürlük görevine Oben Akyol getirildi. Akyol, doğa için çalışacak olmanın kendisine büyük bir heyecan verdiğini belirtti.

Gıdanın sürdürülebilir geleceği için tarımda istihdam desteklenmeli

Türkiye’nin kırsal nüfusu artan ülkeler arasında 9. sırada yer aldığını kaydeden Türkiye Gıda Sanayi İşverenleri Sendikası (TÜGİS) Başkanı Necdet Buzbaş, genç nüfusun tarıma yönlendirilmesi konusunun önemle tartışılması gerektiğini dile getirdi.

Kapıdaki tehlike: İklim değişikliği

KPMG, 49 ülkenin en büyük 100 şirketinin yıllık faaliyet ve kurumsal sorumluluk raporlarını inceledi. Sonuçlar, dünyadaki şirketlerin yüzde 72’sinin iklim değişikliğini finansal bir risk olarak görmediğini ortaya koyuyor.

Zeytine çevreci yatırım

Fora Zeytine ait dünyanın en büyük zeytin işleme fabrikasında üretim artık güneş enerjisi ile gerçekleşecek. Şirket bu sayede, yılda 400 otomobilin karbon salınımına eşdeğer emisyonu azaltmayı hedefliyor.

Dünya Küçük Akbaba Uzmanları Beypazarı’nda toplandı

Nesli yok olma tehlikesi ile karşı karşıya olan küçük akbaba için dünyanın farklı yerlerinden gelen 34 akbaba uzmanı 4-7 Ekim’de Beypazarı’nda toplandı. Bulgaristan’dan Nijerya ve Etiyopya’ya uzanan küçük akbabanın yaşadığı alanlarda ve göç yolunda gerçekleşen ölümleri engellemek için toplanan uzmanlar 5 yıl sürecek bir çalışma başlattı.