İnovasyon

İnovasyon

İnovasyon kategorisinde sektörel bilimsel gelişmeler, araştırmalar, bilim ödülleri, yenilikçi buluşlar, yeni inovatif ürünler, sürdürülebilirlik haberleri yer almaktadır.

Bayer Genç Bilim Elçileri projesinin yeni dönemi başladı

2017 – 2018 dönemi süresince 8 yeni ilde eğitim çalışmalarını gerçekleştirecek olan Bayer Genç Bilim Elçileri, proje kapsamında 5000 çocuğa ulaşmayı hedefliyor.

Türk nanobiyoteknoloji şirketine ‘Save Food’ unvanı

Nanobiyoteknoloji şirketi Nanomik, geliştirdiği doğal gıda koruyucuları ile Dünya Gıda ve Tarım Örgütünün (FAO) “Save Food – Gıdayı Koru” organizasyonuna kabul edilen ilk ve tek Türk girişimi oldu.

Sabancı Üniversitesi gıdaların raf ömrünü uzatan nano-kil katkılı ambalaj geliştirdi

Sabancı Üniversitesi tarafından geliştirilen gıdaların raf ömrünü uzatan nano-kil katkılı gıda ambalaj teknolojisi, Amerika’nın Washington eyaletinde düzenlenen 'American Chemical Society National Meeting'de tanıtıldı.

İtalyan Ferrero, Singapur’da İnovasyon Merkezi açtı

Ferrero, Singapur’daki Ferrero İnovasyon Merkezinin resmi açılışını gerçekleştirdi. Yeni merkez, şirketin, sağlık ve beslenme, yeni hammadde ve ürün araştırma ve geliştirme, tüketici içgörüsü ve öngörü faaliyetleri alanlarında çeşitli stratejik inovasyon fonksiyonlarına ev sahipliği yapacak.

Akıllı Köy’e akıllı sulama teknolojisi

Vodafone Akıllı Köy’de akıllı sulama sistemi uygulanacak. Vodafone’un SIM kartlarıyla entegre çalışacak olan modern sulama yöntemiyle, tarımsal faaliyetlerde yüzde 20 su tasarrufu, bitkisel üretim maliyetlerinde yüzde 15 tasarruf ve yüzde 30’a varan verimlilik artışı hedefleniyor.

Gıda Ar-Ge’nin şampiyonları belli oldu

Gıda sektöründe yenilikçi fikirlerin sanayi ve ihracatla buluşması ve katma değerli üretimi arttırmak için Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından “Fikrini Geleceğe Taşı” sloganıyla düzenlenen V. Uluslararası Gıda AR-GE Proje Pazarı’nda şampiyonlar belli oldu.

Gıda Ar-Ge Proje Pazarı’nda 54 proje yarışacak

Fikrini Geleceğe Taşı sloganıyla “5. Uluslararası Gıda Ar-Ge Proje Pazarı”na başvuran 416 proje arasından sergilenmeye değer bulunan 54 proje, 25 Mayıs 2017 tarihinde İzmir Swissotel Grand Efes’te düzenlenecek etkinlikte dereceye girmek için yarışacak.

Bakan Çelik: “73 merkezde Ar-Ge çalışması yapılıyor”

Tarımsal Ar-Ge'de özel sektör katkısının yüzde 3 civarında olduğunu, sektörün geleceği açısından bunun ilk etapta yüzde 30'lara çıkarılmasını hedeflediklerini dile getiren Bakan Çelik, Bakanlığın bünyesinde 73 merkezde Ar-Ge çalışmaları yapıldığını, özel sektörde de bugüne kadar 180 firmanın Ar-Ge yapmak için Bakanlık tarafından yetkilendirildiğini açıkladı.