İnovasyon

İnovasyon

İnovasyon kategorisinde sektörel bilimsel gelişmeler, araştırmalar, bilim ödülleri, yenilikçi buluşlar, yeni inovatif ürünler, sürdürülebilirlik haberleri yer almaktadır.

İtalyan Ferrero, Singapur’da İnovasyon Merkezi açtı

Ferrero, Singapur’daki Ferrero İnovasyon Merkezinin resmi açılışını gerçekleştirdi. Yeni merkez, şirketin, sağlık ve beslenme, yeni hammadde ve ürün araştırma ve geliştirme, tüketici içgörüsü ve öngörü faaliyetleri alanlarında çeşitli stratejik inovasyon fonksiyonlarına ev sahipliği yapacak.

Akıllı Köy’e akıllı sulama teknolojisi

Vodafone Akıllı Köy’de akıllı sulama sistemi uygulanacak. Vodafone’un SIM kartlarıyla entegre çalışacak olan modern sulama yöntemiyle, tarımsal faaliyetlerde yüzde 20 su tasarrufu, bitkisel üretim maliyetlerinde yüzde 15 tasarruf ve yüzde 30’a varan verimlilik artışı hedefleniyor.

Gıda Ar-Ge’nin şampiyonları belli oldu

Gıda sektöründe yenilikçi fikirlerin sanayi ve ihracatla buluşması ve katma değerli üretimi arttırmak için Ege İhracatçı Birlikleri (EİB) tarafından “Fikrini Geleceğe Taşı” sloganıyla düzenlenen V. Uluslararası Gıda AR-GE Proje Pazarı’nda şampiyonlar belli oldu.

Gıda Ar-Ge Proje Pazarı’nda 54 proje yarışacak

Fikrini Geleceğe Taşı sloganıyla “5. Uluslararası Gıda Ar-Ge Proje Pazarı”na başvuran 416 proje arasından sergilenmeye değer bulunan 54 proje, 25 Mayıs 2017 tarihinde İzmir Swissotel Grand Efes’te düzenlenecek etkinlikte dereceye girmek için yarışacak.

Bakan Çelik: “73 merkezde Ar-Ge çalışması yapılıyor”

Tarımsal Ar-Ge'de özel sektör katkısının yüzde 3 civarında olduğunu, sektörün geleceği açısından bunun ilk etapta yüzde 30'lara çıkarılmasını hedeflediklerini dile getiren Bakan Çelik, Bakanlığın bünyesinde 73 merkezde Ar-Ge çalışmaları yapıldığını, özel sektörde de bugüne kadar 180 firmanın Ar-Ge yapmak için Bakanlık tarafından yetkilendirildiğini açıkladı.

Massey Ferguson, Vodafone Akıllı Köy’ün iş ortağı oldu

Massey Ferguson, Vodafone ve TABİT işbirliğiyle çiftçilerin ekonomik ve sosyal kalkınmasına destek olma hedefiyle Aydın’da hayata geçirilen Vodafone Akıllı Köy’de iş ortağı oldu.

‘Geleceğin Geleceği-Future of Future’

Gelecek Günü’nde bir araya gelen fütüristler ve fütürist adayları, geleceğe dair öngörülerini paylaştı. Etkinlikte konuşan L’Oreal Kuantum Yenilik Öngörü Başkanı Sarah Davanzo, yapay zekânın öne çıkacağını, 3 ebeveynli bebekler doğacağını kaydetti.

Chobani Dünyanın En Yenilikçi 10 şirketinden biri

Dünyaca ünlü Fast Company Dergisi, Dünyanın En Yenilikçi Şirketleri 2017 listesini açıkladı. 50 şirketlik ana listede, Türkiyeli girişimci Hamdi Ulukaya’nın ABD’de kurduğu Chobani adlı doğal gıda firması dokuzuncu sırada yer aldı. Chobani, Gıda ve Sosya Fayda kategorilerinde ise 1 numaraya yerleşti.